Sahip olunan bir işi planlamak ve kurmak zordur. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın hayalidir. Kendi işini kuran ama bunu bir türlü başaramayan birçok insan var. Bunun nedeni, bu insanları sıfırdan kendi girişimlerini başlatmaktan caydırabilecek faktörlerden biri olan sermaye eksikliği olabilir. Kendi paralarını kaybetme riskinden korkan başkaları da var.

Bununla birlikte, dikkatli bir planlama, düşünce ve çabayla, işi başlatmaya yardımcı olabilecek bir miktar sermaye toplamak mümkündür ve bu, bir işletme kredisi oluşturarak yapılabilir. Kısacası, kişisel varlıklardan ziyade işletme karşılığında borç almanız gerekir.

İşletme Kredisi Oluşturun ve İşletmenizin Büyüdüğünü Görün

Dikkatlice Bir İş Planı ve Yapısı Üretin


Dikkatlice Bir İş
Planı ve Yapısı Üretin

İşletme kredisi ile iş kurmak, sizi tüketici kredisinden tamamen farklı bir dünyaya götürür. Bu, yalnızca kendinizi iş açısından yansıtmaya çalıştığınızı belirtir. Başarılı bir girişim sağlamak için, geçişin gerektirdiği geçişe kendinizi hazırlayabilmelisiniz; işçi olmaktan iş adamı olmaya. İş açısından ne kadar çok düşünürseniz, iş için o kadar iyidir ve gelecekte büyümeye izin verir.

Belki de bir işletme kredisi oluşturmanın en zor adımı, potansiyel borç verenleri, başarmaya çalıştığınıza ikna etmek ve uygulanabilir bir girişim kurmaktır


Belki de bir
işletme kredisi oluşturmanın en zor adımı, potansiyel borç verenleri, başarmaya çalıştığınıza ikna etmek ve uygulanabilir bir girişim kurmaktır. İş planınızın ve hazırlığınızın kalitesi önemlidir. Uygun bir iş yapısı kurmak için ön koşulların, yani lisansların, belgelerin yerinde olduğundan emin olmalısınız. İş planını, kredi verenlerinize bir işletmedeki çeşitli unsurlar hakkında derinlemesine düşündüğünüzü göstermek için kullanabilirsiniz: rekabet, fiyatlandırma, ürünler ve pazarlar. İş planından emin değilseniz, her zaman bir danışman tutabilirsiniz, ancak kendinizi satış tahminlerinizi ve başlatma ve çalıştırmanın tahmini maliyetlerini savunmak için hazırlamak çok önemlidir.

Mükemmel Bir Kredi Müşterisi Olun

İşin gerçekleşmesinden önce ihtiyaç duyacağınız malzemeler vardır ve bunlar: hizmetler, ekipman, stoklar ve iş için gerekli olan diğer birçok malzemedir


İşin gerçekleşmesinden önce
ihtiyaç duyacağınız malzemeler vardır ve bunlar: hizmetler, ekipman, stoklar ve iş için gerekli olan diğer birçok malzemedir. Size kredi vermeye istekli satıcılar için uyanık olun, ancak kredi geçmişinizi büyük ticari kredi raporlama ajanslarına bildirebilecek şirketleri seçmek en iyisi olabilir. İşletme kredisindeki iyi puanlar, diğer büyük ve istikrarlı işletmeler için ayrılmıştır, ancak dikkatli ve gayretli iş ve kredi uygulamalarıyla, iyi bir kredi notu da elde edebilirsiniz.

Krediniz için Değerlendirmeyi Alın

İşletme kredisi piyasasına girmeden önce bir kredi değerlendirmesi hazırlamak ve yapmak gereklidir


İşletme kredisi piyasasına
girmeden önce bir kredi değerlendirmesi hazırlamak ve yapmak gereklidir. Kredi değerlendirmesi, borç verene ve kredi bürosunun gerekliliklerine uyup uymadığınızı belirleyecektir. Bunu başardıktan sonra, yerleşik bir işletmeye veya kişisel kredi kontrollerine veya garantilerine ihtiyaç duymadan kredi verebilen işletmeler için gözlerinizi dört açın. İşletmeyi kredi satıcılarıyla işlem yapabildikten sonra, kredi raporu için ajanslarla kredi profilinizi oluşturmak için bu referansları kullanabileceksiniz.

Emekli veya yarı emekli iş adamlarından da yararlanabilirsiniz. Bu insanlar bazen bir iş kurmaya yardım etmek için gönüllü olurlar. Kredide iyi bir konuma sahip başarılı bir işletmeye giden yolculuğa başlarken bilginizi artırabilirsiniz.

Geleceğe daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olması için bir iş kurmanın tuzakları ve dezavantajları hakkında verebilecekleri tavsiyelerden de yararlanabilirsiniz


Geleceğe daha iyi
hazırlanmanıza yardımcı olması için bir iş kurmanın tuzakları ve dezavantajları hakkında verebilecekleri tavsiyelerden de yararlanabilirsiniz.