Tüm ofisin hareketliliğini ve enerjisini canlandırmanın her türlü yolu vardır, ancak çalışanlarınızın işlerini yaparken yeterince aktif olmalarını sağlamanın kesin yollarından biri, bir espresso makinesi kurmaktır. Ofisinizin bir espresso makinesi kurmaktan elde edeceği her türlü fayda vardır. Öte yandan, ofisiniz için herhangi bir espresso makinesi almaya gitmeden önce düşünmeniz gereken bazı önemli şeyler var. Ofisi için espresso makinelerini düşünürken her bir espresso içen kişinin göz önünde bulundurması gereken şeylerden bazıları şunlardır:

Fiyat

Ofis için Espresso Makineleri

Satın alabileceğiniz pek çok farklı türde espresso makinesi olduğu gibi, piyasada da birçok espresso makinesi fiyatları bulunmaktadır


Satın alabileceğiniz pek
çok farklı türde espresso makinesi olduğu gibi, piyasada da birçok espresso makinesi fiyatları bulunmaktadır. Espresso makineleri 50$ veya 500$’a satın alınabilir, ancak bu, satın almak için makinenize ne kadar süslü veya güzel ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Ortalama bir ofis için 2 fincanlık bir espresso dağıtıcısı, espresso çekimlerinin bu espresso makinelerinden birine uyan porsiyon olduğu gerçeği göz önüne alındığında, muhtemelen yeterli olacaktır. 2 servislik bir espresso dağıtıcısı ararken, bu makinelerden birinin fiyatı muhtemelen 150-200 $ civarında olacaktır. Tabii ki, krom veya siyah kaplamalı daha gösterişli olanlar da muhtemelen çok daha pahalı olacak!

İhtiyaçlar

Ofis için bir espresso makinesi satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da, herhangi bir sabah veya iş gününde tüm ofisin ne kadar espressoya ihtiyacı olduğudur


Ofis için bir
espresso makinesi satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da, herhangi bir sabah veya iş gününde tüm ofisin ne kadar espressoya ihtiyacı olduğudur. Ayrıca, espresso makinesinin türü de bir fark yaratır ve burada otomatik bir espresso makinesi mi yoksa manuel kontrollere sahip olabilecek daha ucuz bir makine mi almanız gerektiğini düşünmek isteyeceksiniz. Tabii ki, aynı zamanda oldukça hızlı bir şekilde espresso çekimleri yapan yarı otomatik espresso makineleri de satın alınabilir. Öte yandan, bir ofisteki çalışan sayısı büyük olasılıkla hangi tür makinenin satın alınacağını belirleyecektir. Manuel bir makinenin bir shot espressoyu sıkması birkaç dakika alabilirken, tam otomatik bir espresso makinesi siz arkanızı döndüğünüz kadar hızlı espresso çekimleri verebilir!

Doğru espresso makinesini seçmek söz konusu olduğunda, başka birçok özel sorun da vardır. Örneğin, çalışanlarınızın espresso kahve çekirdeklerinin öğütme ayarını seçmesinin önemli olup olmadığını seçmelisiniz.

Çekirdekleri otomatik olarak ince bir toz haline getiren bazı makineler var, ancak espresso içen kişinin yaptığı öğütme miktarı üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlayan başka makineler de var! Kaba olanlar, espresso içen kişinin çekirdeklerin ne kadar ince veya iri öğütüldüğü konusunda en fazla kontrole sahip olmasını sağlayanlar, muhtemelen diğer otomatik espresso makinelerinden önemli ölçüde daha pahalı olacaktır


Çekirdekleri otomatik olarak
ince bir toz haline getiren bazı makineler var, ancak espresso içen kişinin yaptığı öğütme miktarı üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlayan başka makineler de var! Kaba olanlar, espresso içen kişinin çekirdeklerin ne kadar ince veya iri öğütüldüğü konusunda en fazla kontrole sahip olmasını sağlayanlar, muhtemelen diğer otomatik espresso makinelerinden önemli ölçüde daha pahalı olacaktır. Yine de, ofis için bir espresso makinesine yatırım yapmadan önce bunların hepsi çok önemlidir!