İç güvenlik böyle bir sorun haline geldiğinden beri, havaalanı güvenliğinden geçmek daha zor hale geldi. Tecrübeli bir iş gezgini olarak, iş seyahatinizin bu kısmı, havalimanındaki güvenlikten mümkün olan en kısa sürede geçebilmeniz için biraz anlayışlı bir hazırlık ve sistem hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektirir. Ancak, havaalanı güvenliğinde hızlı bir şekilde gezinme yeteneği, kolay veya önemli bir planlama ve eğitim olmadan elde edilen bir şey değildir.

Güvenlikten geçmenin en büyük sorunu siz değilsiniz, bu sürece hazırlıklı gelmeyen diğer kişilerdir. Kendisinden beklenenler karşısında tamamen şaşkına dönen birinin arkasında kalırsanız, sistemi aşmanız sonsuza kadar sürebilir. Bu yüzden ilk öncelik, kalabalık az olduğunda havaalanı güvenliğini vurmaktır. Bunu başarmanın en kolay yolu ise o hava yolundan günün ilk uçuşunu gerçekleştirmektir. Bu, havaalanında günün herhangi bir saatinden daha az insan olduğu zaman olacaktır.

Havaalanı Güvenliğinden Hızla Geçmek

Genellikle sabah altıda havaalanında bulunanlar yalnızca iş amaçlı seyahat edenler olur, bu nedenle güvenliği nasıl ele alacaklarını zaten bilenler onlar olacaktır ve hatlar çok daha hızlı hareket edecektir


Genellikle sabah altıda
havaalanında bulunanlar yalnızca iş amaçlı seyahat edenler olur, bu nedenle güvenliği nasıl ele alacaklarını zaten bilenler onlar olacaktır ve hatlar çok daha hızlı hareket edecektir. Onlar gibi, nelerin güvenlikten geçeceği ve nelerin sizi durduracağıyla ilgili en son kuralları zaten öğrendiniz. İşlem boyunca ilerlerken sürücü belgenize ve biniş kartınıza birkaç kez ihtiyacınız olacak. Bu yüzden bunu erkenden yayınlayın ve sık sık göstermeye hazır olun. Güvenliğin diğer tarafına geçene ve kapıya gitmeye hazır olana kadar bu bilgiyi saklamayın. Tek başına bu tek adım, sizi havaalanı güvenliğinin farklı kontrol noktalarından hızlı bir şekilde geçirir.

Genellikle havaalanı güvenliği, kalabalığın üstesinden gelmek için bir kuyruk sistemi kullanır. Bu, genellikle kapılara doğru hareket eden uzun bir hat olduğu ve ardından bu hattın, çeşitli ekiplerin yolcuları tarama istasyonları aracılığıyla çalıştırdığı birkaç kapıya ayrıldığı anlamına gelir. Kapılardan geçmek için sırada beklerken gözünüz farklı istasyonlarda olsun. Bazı istasyonlar daha fazla insanı durdurabilir veya ekipmanları çok hassas olduğundan daha yavaş hareket edebilir. Yeni bir ekibin geldiğini ve yeni bir istasyon açmaya hazırlandığını fark edebilirsiniz. Sırada biraz manevra yaparak, o yeni istasyon açılır açılmaz vurabilir ve orada hatlar birikmeden önce hızla ilerleyebilirsiniz.

Burası aynı zamanda biraz profilleme yapmak için bir yer


Burası aynı zamanda
biraz profilleme yapmak için bir yer. Polisin profil çıkarması uygun olmasa da, önünüzdeki insanlara bakıp ya tarama için gözaltına alınacak ya da eşyalarını kemerlerine takmaya hazır olduklarında büyük sorun olacak kişilerin profilini çıkarabilirsiniz. Bazı etnik gruplar daha sık taranabilir. Üzücü ama gerçek. Hepimiz ırksal eşitlik istiyoruz ama o kişinin arkasında olmaktan kaçınabilirseniz güvenlikten daha hızlı geçebilirsiniz. Ayrıca, çok sayıda çocuğu olan, yaşlılar, tekerlekli sandalyedeki insanlar veya bu süreçte kafası karışmış gibi görünen “amatör gezginlerden” kaçının. Bol zamanınız varsa bir kahraman olabilir ve birine yardım edebilirsiniz. Ancak hatlar farklı istasyonlara gitmek için ayrıldığından, süreci yavaşlatacak ve daha verimli geçmek için hızlı hatlara gidecek kişilerin arkasında olmaktan kurtulabilirsiniz.

Havaalanına varmadan önce ne kadar tarama yaptıracağınızı azaltabilirsiniz. Hızlıca çıkarabileceğiniz ve hızla tekrar giyebileceğiniz slip-on ayakkabılar giyin. Çizmeler ve kravatlı ayakkabılar sizi yavaşlatır. Güvenlikten geçirdiğiniz “eşya” miktarını minimumda tutun. Sıraya bile girmeden cüzdanınızı, anahtarlarınızı ve diğer cep malzemelerinizi evrak çantanıza veya çantanıza koyun. Bu sayede ayakkabıya inersiniz ve o eşyayı güvenlikten geçirir ve daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Ticaretin bu püf noktaları, iş seyahatinizin başlangıcını çok daha az sorun haline getirebilir ve kapıya daha çabuk ulaşmanızı sağlayabilir


Ticaretin bu püf
noktaları, iş seyahatinizin başlangıcını çok daha az sorun haline getirebilir ve kapıya daha çabuk ulaşmanızı sağlayabilir. Güvenlik personeli, ne yaptığınızı bildiğinizi takdir edecek ve stresinizi azaltacak ve daha az endişe ve hedeflerinize daha fazla odaklanarak iş hedeflerinize doğru ilerleyeceksiniz.

PPPPP 733