Espresso, herkes içeceği çok sevdiği için genellikle daha yüksek standartlarda tutulan kafeinli kahve içeceklerinden biridir! Espresso, tam olarak kahve olmasa da, sarsıntılı kahve servisiyle aynı özelliklere sahiptir. Dünyanın her yerinden milyonlarca insan hayatlarının bir noktasında espresso içiyor ve birçoğu için bu günlük bir rutin haline geliyor. Aslında, diyetlerinde tipik olarak espresso bulunan bir kişi, normal rutininden uzaklaşırsa ve bir espresso shot bulamazsa, o zaman büyük olasılıkla tam anlamıyla çıldırır! Öte yandan, herhangi bir nedenle içemiyorsanız, espresso içeceğine bazı iyi alternatifler vardır. İş gezileri için uzakta olan birçok kişi espresso istasyonlarını bulmakta zorlanabilir, bu nedenle sabahları veya akşamları espresso yerine içebileceğiniz bazı şeyler:

Enerji içecekleri

Günlük Espressonuza Alternatifler

Enerji içeceklerinin içinde muhtemelen bir espressodan çok daha fazla kafein olsa da, eğer biri her gün espresso shot içerse, muhtemelen tüm amaç enerji seviyelerini yükseltmektir


Enerji içeceklerinin içinde
muhtemelen bir espressodan çok daha fazla kafein olsa da, eğer biri her gün espresso shot içerse, muhtemelen tüm amaç enerji seviyelerini yükseltmektir. Aynı notta, Red Bull gibi enerji içecekleri, daha güçlü olmasa da aynı etkiye sahip olabilir! Bugün piyasada bu enerji içeceklerinden pek çok var ve birçok insan bunları espresso ile aynı nedenle kullanıyor: bolca enerji!

Sakız

Sakız çiğnemek espresso ile aynı etkiye sahip gibi görünmese de, aslında sakız çiğnemek sabahları aktif olmak için harika bir yoldur


Sakız çiğnemek espresso
ile aynı etkiye sahip gibi görünmese de, aslında sakız çiğnemek sabahları aktif olmak için harika bir yoldur. Nane, Kış Nane ve hatta Ahududu gibi sakızların birçoğunun aroması bugünlerde popüler olmakla kalmıyor, aynı zamanda birçok insan sakız çiğnemeyi sabaha başlamanın harika bir yolu olarak görüyor. Buna ek olarak, probleminiz olduğunu biliyorsanız, sakız çiğnemek de sabah nefesinden kurtulmanın iyi bir yoludur.

Gazoz

Bir kutu gazoz içmek de espresso çekimine mükemmel bir alternatiftir


Bir kutu gazoz
içmek de espresso çekimine mükemmel bir alternatiftir. Yukarıda listelenen Red Bull gibi enerji içecekleriyle karşılaştırıldığında, soda pop porsiyonlarında çok daha az kafein bulunur, ancak muhtemelen bir veya iki shot espresso ile aynı miktarda kafein bulunur. Bu, espressonun tüm kahve aromasını kaçırıyor olsanız bile, espresso ve gazoz arasındaki karşılaştırmayı çok daha kolay hale getirir. Bununla birlikte, birçok insan sabahları kendilerini uyandırmak için Coca-Cola veya Pepsi kullanıyor!

Normal Sade Kahve

Espresso tipik olarak sahip olduğu bilinen harika tat için tüketilir, ancak normal kahve, bir espresso shot ile aynı enerji verici etkiye sahip olabilir


Espresso tipik olarak
sahip olduğu bilinen harika tat için tüketilir, ancak normal kahve, bir espresso shot ile aynı enerji verici etkiye sahip olabilir. Yine de dikkatli olun, çünkü bir fincan kahve muhtemelen bir espresso porsiyonunun sahip olduğu kafein miktarının yaklaşık on katı veya daha fazlasını içerir!

Bunlar gençleştirici bir bardak espressoya alternatiflerden sadece birkaçı. Espresso dünyanın bir numaralı kahve içeceği olabilir ama kesinlikle harika alternatifleri var!