Seyahatle ilgili klasik kaygı öyküsü, bir süreliğine yolda olmanın ardından aniden fırını kapatmayı unuttuğunuzu hatırlamanızı içerir. Bu bir ev hikayesi olsa da, özel seyahat için olduğu kadar iş amacıyla yola çıkma konusunda da çok veya daha fazla endişe olabilir. Bir iş gezisini rayına oturtmak için dikkat edilmesi gereken detaylar bunaltıcı olabilir.

Bir iş gezisine çıkarken bir kaygı kompleksi geliştirmek ve bir şeyi unuttuğunuz ya da gitmeden önce yapılmamış önemli bir ayrıntı olduğu için sürekli bir stres ve endişe içinde olduğunuz yere gelmek kolaydır. Bu stres kaygısı, seyahat için iş hedeflerinize zarar verebilir. Bu nedenle, iş seyahatleri başlamadan hemen önce ve yola çıkarken geri dönebileceğiniz bazı temel kavramlara ihtiyacınız var, böylece yolda seyahat kaygısıyla mücadele etmek için biraz cephaneniz var.

Seyahat Kaygısıyla Mücadele

* Askerleri çağırın


* Askerleri çağırın
. Seyahat kaygısını durdurmanın en büyük yollarından biri, seyahate hazırlanmanıza yardımcı olması için iş ortaklarınızı kullanmaktır. Komuta zincirinizdeki veya bölümünüzdeki bazı kişilerin başarmak için yola çıktığınız yolculuğun başarılı olduğunu görme konusunda çıkarları olması muhtemeldir. Geziyi planlamak ve yola çıkmadan önce yapılması gerekenler ve sizinle birlikte yapılması gerekenlere ilişkin ayrıntılı kontrol listeleri geliştirmek için onların yardımını kullanın. Ardından yola çıkmadan önceki gün, bu ortaklarla görüşün ve bu listeleri gözden geçirin. Her bir şeyi işaretlerken, ayrıntıların halledildiğini doğrulamak için çalışanınızın listeyi paraf etmesi konusunda ısrar edin. O zaman listeyi yanınıza alın. Ona sık sık danışarak, yol boyunca tüm ayrıntılarla ilgilendiğiniz konusunda kendinizi sakinleştirebilirsiniz.

* Kafanı mı unuttun? Tamam, tüm iş ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için iyi bir sisteminiz var, uçakta otururken bir sonraki kaygı düzeyi geliyor ve seyahat için ihtiyacınız olan her şeyi kişisel olarak toplayıp toplamadığınızı merak ediyorsunuz. Bu tür seyahat kaygısının birkaç panzehiri vardır. Her şeyden önce, uçuşta ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak için benzer bir kontrol listesi sistemi kullanın. İş seyahatinden iş seyahatine kadar sürdürdüğünüz ve güncellediğiniz bir seyahat kontrol listesi geliştirebilirsiniz. Bu listeyi her yolculukta kullandıkça, eksik öğeleri veya yapılacak şeyleri keşfedecek ve listeyi güncelleyeceksiniz. Ve seyahate çıkmadan önce her bir ihtiyacınızı kontrol ederek gidererek, her şeyi yaptığınız ve dinlenme zamanı geldiğine dair sinir sisteminizi sakinleştirebilirsiniz.

* Sonuçta gerçekten neye ihtiyacın var? İkincisi, bu kontrol listesi sisteminde düzinelerce öğe ve sorun varsa, bunların çoğu bu basit soruyla ortadan kaldırılabilir


* Sonuçta gerçekten
neye ihtiyacın var? İkincisi, bu kontrol listesi sisteminde düzinelerce öğe ve sorun varsa, bunların çoğu bu basit soruyla ortadan kaldırılabilir. Gerçek şu ki, gerçekten ihtiyacınız olan ve evde bir şey unutursanız oraya ulaşamayacağınız çok az şey var. Uçak biletiniz, sürücü belgeniz ve kredi kartınız ile gideceğiniz yerde bulamadığınız özel ilaçlar yanınızda olmalıdır. Bol miktarda krediniz varsa, bir şeyi unuttuysanız varış noktanızda satın alamayacağınız çok az şey vardır. Bir şey unutursanız yolculuğun durmayacağı konusunda kendinizi rahatlatın.

* Ama ya olursa? Bu soru kelimenin tam anlamıyla sizi deli edebilir. Uçağın düşüp düşmeyeceğini ya da siz yokken köpeğinizin öleceğini ya da daha yüzlerce “ya olsaydı” diye düşünmeye başlarsanız, daha ilk uçuş yapılmadan bir endişe yumağına dönüşürsünüz. Öyleyse, “ama ya eğer?” sorusunun yanıtı, “bu şimdiye kadar olmadı ve bu kez olma olasılığı uzak”. Duygusal kaygı dürtüsüne karşı mücadele etmek için biraz mantık ve yetişkin düşüncesini kullanın.

Endişelenme dürtüsü hepimizde doğaldır


Endişelenme dürtüsü hepimizde
doğaldır. Yolda başarılı olmak için acil arzunuzun bir parçası. Ancak bu iş gezisinin başarılı olması için yapılması gerekenler listesindeki şeylerden birini tek kelimeyle “RELAX” yapın.

PPPPP 743