Gerçek espresso içenler, espressolarının içinde bulunduğu fincandan veya içki bardağından büyük olasılıkla büyük bir anlaşma yapacak olanlardır! Bununla birlikte, diğer kahve içeceklerine kıyasla espressonun tadını tercih eden ortalama bir bireyseniz, espressonuzun içinde bulunduğu belirli fincanları pek umursamayabilirsiniz. Ancak, ABD dışındaki diğer ülkelerde espresso fincanları aslında her şeyden çok bir sanat olduğu düşünülüyordu. Örneğin, İtalya’da ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde espresso fincanları el yapımıdır. Espresso içme konusunda hevesliyseniz, doğru türde espresso fincanlarını bulmak muhtemelen içeceği nasıl içtiğiniz açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte, bir takım espresso bardağı satın almak da kahve ve espresso tutkunlarına verilebilecek harika bir hediyedir. Espresso fincanları satın alırken, hemen hemen herkesin bilmesi gereken birkaç ipucu:

Espresso Fincanlarının Kalitesi

Espresso Fincanları Hakkında Her Şey

İlk ve en çok merak edeceğiniz konu alacağınız espresso fincanlarının kalitesidir


İlk ve en
çok merak edeceğiniz konu alacağınız espresso fincanlarının kalitesidir. Diğer malzemelerin yanı sıra sağlam plastik, cam da dahil olmak üzere kesinlikle satın alınabilecek tüm farklı espresso fincan türleri vardır, ancak espresso içecek fincanları için sıklıkla seçilen en kaliteli malzeme porselendir. Çağlar boyunca birçok ülkede porselen fincanlar sadece bir gelenek olmakla kalmadı, aynı zamanda fincanları yapmak başlı başına bir sanat oldu!

Porselen espresso fincanının boyutu da büyük bir fark yaratıyor. Bununla birlikte, geleneksel olarak, espresso için kullanılan porselen kaplar genellikle 2-3 onsluk bardaklarda gelir. Bu, tüm espresso fincanını espresso içeceği ile dolduracağınız anlamına gelmez, ancak birçok kişi çırpılmış krema ve çikolata talaşı gibi soslar eklemeyi sever! Yaklaşık 1 ons espresso karışımı dökmek ve odanın geri kalanını soslar için uygun bırakmak, çoğu insanın tipik espresso shot’larını içerken yaptığı şeydir!

Espresso Fincanlarının Stili


Espresso Fincanlarının Stili

Bahsedildiği gibi, birçok espresso porselen fincana kişisel bir dokunuş eklenir ve birçok kişi espresso fincanlarında sıklıkla gösterilen tasarımı büyük önemser. Espresso fincanı için seçilebilecek her türlü zarif tasarım var, ancak dijital çağ, görüntülerin dünya çapında bardaklara ve diğer malzemelere yerleştirilme biçiminde gerçekten devrim yarattı. Bu nedenle, bu harika teknoloji parçaları sayesinde dünyanın her yerinde yüksek teknolojili ve renkli espresso bardakları olabilir! Bununla birlikte, espresso fincanları geleneksel olarak iyi bir tasarım göz önünde bulundurularak satın alınır.

Espresso fincanının tasarımı kadar malzemesi de espresso tiryakisi tiryakilerinin özel içeceği konusunda önem verdiği iki husustur


Espresso fincanının tasarımı
kadar malzemesi de espresso tiryakisi tiryakilerinin özel içeceği konusunda önem verdiği iki husustur. Espresso içmek dünyanın birçok ülkesinde uzun bir geleneğe sahiptir ve bu geleneğin bir kısmı nasıl tüketildiğine bağlıdır!