İş girişimlerinin sermayesine katkıda bulunmak için birçok yatırımcı, bunu mümkün kılmak için finansal kredilere başvuruyor. Teminatsız ticari kredi, kredi verenler tarafından kolayca sunulur, eğer onların gereksinimlerini karşılayabilirseniz.

Teminatsız iş kredileri, genellikle bankalar gibi büyük borç verenler tarafından sunulan finansal krediler, herhangi bir teminat içermeyen bir kredi hattıdır. Bu, bir şeylerin ters gitmesi durumunda varlıklarını ve yatırımlarını riske atma planları olmayan kişiler için oldukça uygundur; birçok kredi verenin konut veya ticari mülkler, ekipman veya ödünç alınan miktarla aynı değere sahip diğer varlıklar şeklinde bir teminat vermenizi istediği teminatlı kredilerin olduğu çoğu durumda olduğu gibi.

Teminatsız İş Kolu Kredisi

Bu tür bir mali yardım, borç verenler için oldukça risklidir, çünkü borçlunun ödememesi durumunda teminatları yoktur – bu, daha sıkı başvuru gerekliliklerinin bir nedenidir ve bir tanesi için kabul edilmek neredeyse imkansızdır


Bu tür bir
mali yardım, borç verenler için oldukça risklidir, çünkü borçlunun ödememesi durumunda teminatları yoktur – bu, daha sıkı başvuru gerekliliklerinin bir nedenidir ve bir tanesi için kabul edilmek neredeyse imkansızdır. Güvenli olmayan bir ticari kredi limitinin başarılı bir şekilde uygulanmasına başlamanız için bazı adımlar şunlardır:

1. İşletmenizi Belirtin

Öncelikle, girişim için bağımsız bir ticari varlık oluşturmanız gerekir


Öncelikle, girişim için
bağımsız bir ticari varlık oluşturmanız gerekir. İşletmeniz, en az 2 yıl başarılı bir şekilde faaliyet gösteren bir LLC veya şirket olarak kayıtlı olmalıdır. Borç verenlerin 2 yıl veya daha uzun işletme süresini tercih etmelerinin nedeni, yeni küçük işletme girişimlerine atfedilen iflas riskinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca, bir P.O. değil, işletmenizin uygun bir adresini eklemeniz gerekir. Kutu adresi (finansal krediler için kabul edilemez). İşletmenizin adına kayıtlı sabit hat ve faks numaraları gibi açık bir iletişim hattına da ihtiyaç vardır.

İşletmenizle ilgili tüm yasal belgeler hazır olmalıdır


İşletmenizle ilgili tüm
yasal belgeler hazır olmalıdır. Buna izinler, lisanslar, sözleşmeler, vergi belgeleri ve bilançolar, gelir tabloları vb. mali tablolar dahildir.

Bazı finansal kurumlar, sürücü belgesi, kişisel ve işle ilgili banka hesaplarının doğrulanması, kişisel gelir tabloları ve vergi beyannameleri gibi kişisel bilgiler talep edebilir. Borç veren talep ettiğinde bunları hazır bulundurduğunuzdan emin olun.

2


2
. Girişiminizi Uygun Ajanslara Kaydedin

Gerçekten bir kredi başvurusunda bulunmadan önce bir kredi profiline sahip olmanız gerekir. Dun ve Bradstreet gibi bu tür hizmetler sunan çok sayıda ajans var. Kredi acenteleri de bir gerekliliktir, çünkü teminatsız bir işletme kredisi için başvurduğunuzda kredi puanlarınızı takip edebilir ve finansal kurumlarda kullanılmak üzere derecelendirebilirler.

Ayrıca ticari girişiminizin adı altında kayıtlı bir Paydex’inizin olması gerekir


Ayrıca ticari girişiminizin
adı altında kayıtlı bir Paydex’inizin olması gerekir. Bir Paydex, kredi kuruluşlarına, finansal kurumlara, bankalara ve diğer borç verenlere, belirli şirketlerin veya işletmelerin ödeme kayıtlarıyla ilgili raporlar sağlar. Paydex puanı 0 ile 100 arasındadır ve 0 en düşük puandır. Puanınız ne kadar yüksek olursa, dilediğiniz finansal krediyi o kadar kolay alabilirsiniz.

3. Başvurunuzu Sunmak

Yukarıdaki gerekliliklerin yanı sıra, teminatsız ticari kredi limitinizle ilgili olarak hazırda iyi bir teklifinizin olması gerekir


Yukarıdaki gerekliliklerin yanı
sıra, teminatsız ticari kredi limitinizle ilgili olarak hazırda iyi bir teklifinizin olması gerekir. Bu miktara neden ihtiyacınız olduğunu ve nerede kullanmayı planladığınızı ayrıntılı olarak belirtmeniz gerekir. Bu aynı zamanda kredi puanlarınızı belirlemede de çok önemlidir. Gerçekte, borç veren, ödünç alınan parayı size emanet ediyor ve onu akıllıca kullanmanızı ve anlaşmanıza göre hızlı ödemeler yapmanızı bekliyor.