Muhtemelen dünyanın her yerinde taze demlenmiş bir fincan kahve veya espresso ile uyanan yüz milyonlarca insan vardır. Bu insanlardan biriyseniz, muhtemelen espressonun sağlığınız için gerçekten çok iyi olduğunu öğrenmekten mutlu olacaksınız. Kahve aslında doğal olarak aynı faydalardan bazılarına sahiptir, ancak bazı kahve içenlerin neden sevdikleri kahve içeceğinin tüm faydalarını görmediklerini anlayacağız.

Faydalar

Espresso'nun Sağlığınıza Faydaları

Bilim adamları ve araştırmacılar, sabahları bir fincan espresso veya kahvenin ne kadar yararlı olabileceğini göstermek için araştırmalar yaptılar


Bilim adamları ve
araştırmacılar, sabahları bir fincan espresso veya kahvenin ne kadar yararlı olabileceğini göstermek için araştırmalar yaptılar. Parkinson hastalığının önlenmesinden, Diyabet ve kolon kanserine yakalanma şansınızın düşürülmesine kadar, sabahları bu kafeinli içeceğin pek çok faydası vardır. Buna ek olarak, espresso ve kahve içenler daha iyi genel zihinsel performansların yanı sıra daha iyi bağışıklık sisteminin keyfini çıkarabilirler. Ancak tüm bu faydaların nereden geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Ne de olsa, muhtemelen her gün çok fazla kahve tüketmenin aslında kalbinize zarar verebileceğini defalarca duymuşsunuzdur.

Faydaların Kaynağı

Ancak kahvenin yukarıda anlatıldığı gibi sağlığınız için en iyi olan bir yanı vardır ki o da kahve çekirdeklerinden elde edilen taze tattır


Ancak kahvenin yukarıda
anlatıldığı gibi sağlığınız için en iyi olan bir yanı vardır ki o da kahve çekirdeklerinden elde edilen taze tattır. Taze aromanın sağlık yararlarının çoğunun suçlusu olmasının nedeni, taze demlenmiş kahve çekirdeklerinin sağlığınız için harika olan çok zengin antioksidanlar içermesidir. Espresso’nun sizin için normal kahveden bile daha iyi olmasının nedenlerinden biri, öğütülmüş kahve çekirdeklerinden geçen buharın o kadar hızlı oluşmasıdır ki, lezzetin ve antioksidanların çoğu o tek fincan espressodadır.

Öte yandan, düzenli olarak sade kahve içenler, antioksidanların bazı faydalarını görebilirler, ancak sağlığınıza en faydalı kahve içeceğiniz ilk fincandır! Normal kahvenin ilk fincanı sıkıldıktan sonra kahvenin faydaları azalır çünkü ikinci, üçüncü veya dördüncü fincanlarda daha az antioksidan vardır!

Pek çok insan espressonun sağlığa iyi geldiğine inanmasa da, birçok araştırmacı günde en az bir porsiyon espresso içmenin sağlığınız için faydalı olabileceğini göstermiştir


Pek çok insan
espressonun sağlığa iyi geldiğine inanmasa da, birçok araştırmacı günde en az bir porsiyon espresso içmenin sağlığınız için faydalı olabileceğini göstermiştir. Bununla birlikte, bir yandan espresso içmek iyidir, ancak onu her türlü tatlandırıcı, krem ​​ve tarçınla karıştırmak, espressonun iyi faydalarının etkilerini azaltacaktır. Bu, tatlandırılmış bir espresso içemeyeceğiniz anlamına gelmez ve belki de her gün 1 porsiyondan fazla espresso içmek o kadar da kötü olmaz. Bu şekilde, normal bir espressonun tüm iyi faydalarına ve iyi tatma maddelerine tek bir porsiyonda da sahip olabileceksiniz!