Duymadıysanız, Gmail artık dünyanın bir numaralı e-posta istemcisi haline geliyor. Bunun nedeni basit, hesap sahiplerine sürekli artan depolama alanı arzı sağlıyorlar ve e-posta arayüzü son derece basit ve kullanımı kolay. Google e-posta hizmeti tıpkı Google arama motoru gibidir, sayfanızın her yerine reklam yerleştirilmez ve istediğiniz bilgileri (veya e-postaları) birkaç dakika içinde bulabilirsiniz. Bu nedenle, sürekli hareket halindeyseniz, nerede olursanız olun Gmail hesabınızı kontrol edebilmek istersiniz.

Bir Apple iPhone’unuz varsa, muhtemelen e-postanızı kontrol etmeyi telefonunuza bakmak kadar basit hale getirmek için Gmail hesabınızı iPhone’a nasıl entegre edebileceğinizi merak ediyorsunuzdur.

iPhone'unuzda Gmail İçin IMAP Kurulumu Nasıl Yapılır?

Google kısa süre önce iPhone’unuza yalnızca Gmail hesapları için bir protokol ekleyebileceğinizi duyurdu


Google kısa süre
önce iPhone’unuza yalnızca Gmail hesapları için bir protokol ekleyebileceğinizi duyurdu. Bu IMAP uygulaması, Gmail hesabı sahiplerinin e-postalarını herhangi bir çevrimdışı e-posta okuyucusundan kontrol etmelerine olanak tanır; bu, iPhone’u olan ve hatta olmayan kişiler için mükemmeldir. IMAP uygulamasını iPhone’unuza yüklemek ve çalıştırmak son derece basittir, böylece iPhone’unuzu Gmail hesabınıza sorunsuz bir şekilde entegre etmenize olanak tanır. Bu işleme başlamanın ilk adımı, Gmail hesabınıza gidip IMAP’yi etkinleştirmektir. Bunu, Gmail hesabınıza giriş yaparak ve ardından Ayarlar’a giderek yapabilirsiniz. Bundan sonra Yönlendirme ve POP/IMAP’yi tıklayın, ardından “IMAP’yi Etkinleştir”i tıklayın.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra, iPhone’unuzu alın ve Ayarlar’a ve ardından Posta’ya dokunun. Bunu yaptıktan sonra Hesap Ekle’yi tıkladığınızdan emin olun. Bunu yaptıktan sonra, en yeni IMAP ayarlarına güncellenmediğinden Gmail seçeneğini tıklamayın. Bunun yerine Diğer’i tıklayın. Bunu yaptıktan sonra, bilgilerinizi girmeye başlayacaksınız. Adınızı girerek başlayacaksınız ve ardından imap.gmail.com olan Ana Bilgisayar Adını gireceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, hesabınızın sonunda @gmail.com bulunan tam Gmail hesap adresinizi girin. Kullanıcı adı.

Daha sonra Giden Posta Sunucusuna veya SMTP’ye geçeceksiniz


Daha sonra Giden
Posta Sunucusuna veya SMTP’ye geçeceksiniz. Ana Bilgisayar Adının altına şunu koymak isteyeceksiniz: smtp.gmail.com ve ardından tüm değişikliklerinizi kaydedin. Artık IMAP Gmail hesabınızı yeni kurdunuz, böylece hem eski hem de yeni tüm Gmail mesajlarınızı görüntülemenize izin veriyorsunuz.

Nerede olursanız olun e-postanızı kontrol edebilmek, hızlı tempolu toplumumuzda son derece önemlidir. İster e-posta hesabına sürekli erişmesi gereken bir iş profesyoneli olun, ister okulda mola verirken e-postanızı kontrol edebilmek istiyorsanız, bunu IMAP’nizi etkinleştirdiğinizde yapabileceksiniz. iPhone’unuzdaki hizmet. İletişim, dünyamızda anahtardır ve e-posta mesajlarını hızlı bir şekilde yanıtlayamazsanız, profesyonel veya sosyal olarak sonuçlarına katlanabilirsiniz. iPhone ile nerede olursanız olun çevrenizdeki dünyayla bağlantınızı sürdürebilirsiniz.