Herhangi bir uzmanlık alanında olduğu gibi, her zaman ne yaptığını biliyormuş gibi görünen iş seyahatinde olanlar ve sürekli bir kriz halindeymiş gibi görünenler var. Bir süredir iş seyahatinde olan bir kişi, pek çok gezginin bilmediği bazı içeriden bilgiler edinir. Bu küçük seyahat sırları, seyahat ederken dünyayı farklı kılar. Ve bu bilgileri herhangi biriyle paylaşmayacaklarına bahse girebilirsiniz çünkü bu, iş seyahatinizin doğasını sonsuza kadar değiştirebilecek türden bilgilerdir.

Seyahat ederken dizüstü bilgisayarınız çok önemli bir ekipmandır. Bir havaalanı acil durumunda, kablosuz dizüstü bilgisayarınız rezervasyonları değiştirmek için kullanılabilir, böylece bir sonraki uçuşa binmek için uzun kuyruklardan kaçınabilirsiniz. Bir araba kiralayabilir veya şehirdeki kalan birkaç otel odasından birini havaalanında rahatça oturabilirsiniz. Daha sonra, bilgili iş seyahati yapan kişi, kendilerini bir kriz durumundan kurtarmak için teknolojiden ve internetten nasıl yararlanacaklarını bildikleri için etraflarındaki diğer kişiler paniğe kapılırken gelişigüzel bir şekilde kendi atamasına gidebilir.

İş Seyahati İçin İçeriden Öğrenenlerin İpuçları

Ancak, havaalanı kapalıyken kendinizi kurtarmak için dizüstü bilgisayarınızı kullanmanın bir yönü, dizüstü bilgisayarların sınırlı gücüdür


Ancak, havaalanı kapalıyken
kendinizi kurtarmak için dizüstü bilgisayarınızı kullanmanın bir yönü, dizüstü bilgisayarların sınırlı gücüdür. En çok ihtiyaç duyduğunuz anda pilinizin bittiğini görmek, köpekbalıkları cankurtaran sandalının etrafında dönerken geminizin batışını izlemeye benzer. Pek çok kişinin bilmediği şey, havaalanlarında temizlik ekipleri için açık elektrik prizlerinin olduğu, eğer nerede olduklarını biliyorsanız. Genellikle bu çıkışlar, iniş pistlerine bakan pencerelerin hemen altındadır, bu nedenle bu çıkışların yakınında bir koltuk bulabilirseniz, dizüstü bilgisayarınızı şarj edebilir ve dünyaya cankurtaran halatınızı canlı tutabilirsiniz.

İş seyahatinde olanlar, yalnızca iş seyahatinde olanlara sunulan kaynaklardan tam olarak nasıl yararlanılacağını da bilirler. Seyahat eden iş adamına hitap eden otelleri bulun. Bu oteller aileler için olanaklara sahip olmayacak ve kampa giden gençlerin otobüslerini getirmeye çalışmayacaklar. Böylece siz iş hayatına odaklanmaya çalışırken gürültü yapan ve baş belası olan gençlerin çok daha az olduğu bir otel bulabilirsiniz.

İş amaçlı seyahat edenlere hitap eden işletmeleri kullanmanın yanı sıra, birçok havayolunun ve otelin sunduğu sık uçan yolcu ve öncelikli kulüplerden yararlanın


İş amaçlı seyahat
edenlere hitap eden işletmeleri kullanmanın yanı sıra, birçok havayolunun ve otelin sunduğu sık uçan yolcu ve öncelikli kulüplerden yararlanın. Çok seyahat edecekseniz, bu kulüplerde bir miktar kredi biriktirebilirsiniz; bu, seçtiğiniz otellerde kaldığınızda birinci sınıfa yükseltme, daha iyi konaklama veya ücretsiz hizmetlerle sonuçlanabilir. Kazanırlar çünkü seyahat dolarınızı alırlar. Bir süre şımartıldığın için kazanırsın.

Şehre gelmek için daha az popüler olan bir havalimanını kullanarak çok fazla rahatlık elde edebilir ve zorluklarınızı azaltabilirsiniz. Yakındaki daha küçük bir kasabadaki bir havaalanını kullanarak ve bir araba kiralayarak, trafik sıkışıklığından kurtulursunuz ve ana merkezlerden geçmek için iten ve iten kitlelere maruz kalmadan gideceğiniz yere gidebilirsiniz.

Seyahat belgelerinin fazladan kopyaları, özellikle ülkeyi terk ediyorsanız işleri çok hızlandırabilir


Seyahat belgelerinin fazladan
kopyaları, özellikle ülkeyi terk ediyorsanız işleri çok hızlandırabilir. Genellikle gümrükten geçerken, gümrük görevlisinin bir kopyasını çıkarabilmesi için pasaportunuzu teslim etmeniz gerekir. Yani oraya gitmeden önce bir kopyasını çıkar ve onlara ver. Hızlı bir taramayla, bunun meşru bir kopya olduğunu onaylayabilir ve yolunuza çok daha hızlı devam etmenizi sağlayabilirler.

Toplu taşımanın sizi büyük şehirlerde çok fazla trafikle uğraşmaktan nasıl kurtarabileceğini göz ardı etmeyin. Washington veya New York’ta metrolar son derece iyi çalışıyor. Eğer toplu taşıma araçları ile havalimanı bölgesinden çıkabilirseniz, şehir içinde bir kiralık araç noktası bulabilir ve havalimanında karşılaşacağınız trafik sıkışıklığı olmadan daha az bekleme ile işlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca havalimanı araç kiralama siteleri şehirdekilere göre daha pahalıdır.

Bu küçük ipuçları, seyahatinizi daha az zahmetli, daha ucuz ve daha başarılı hale getirme konusunda uzun bir yol kat edebilir


Bu küçük ipuçları,
seyahatinizi daha az zahmetli, daha ucuz ve daha başarılı hale getirme konusunda uzun bir yol kat edebilir. Büyük kalabalıkları nasıl aşacağınızı ve iş seyahatinde olanlar için sağlanan kaynakları nasıl kullanacağınızı bilerek, seyahatiniz daha verimli, daha rahat ve daha başarılı olacaktır.

PPPPP 737