Düzenli bir espresso içicisiyseniz, muhtemelen mevcut tüm farklı espresso içeceklerini biliyorsunuzdur. Basitçe söylemek gerekirse, dünyanın her yerindeki birçok insanın aynı tür içkiden keyif almasının düzinelerce yolu vardır. Bir latte yapmak için diğer bazı malzemeleri birleştirmek veya tarçın gibi farklı baharatlar eklemek olsun, espressonun bir kahve içeceğinde kullanılabilmesinin gerçekten sonu yok! Espresso yapmak söz konusu olduğunda, birçok insan sorun yaşar ve genellikle nereden başlayacağı konusunda kafası karışır.

Elbette ilgilenmek isteyeceğiniz ilk ve en önemli konu espresso kahve makinenizdir. Bugün piyasada birçok farklı türde espresso makinesi var. Manuel espresso makinelerinden otomatik makinelere kadar tüm çeşitleri ve fiyatları da farklıdır. Ancak espresso yaparken listedeki ikinci şey, içeceğiniz için satın alınan kahve çekirdekleridir. Espressonuzun tadında kahve çekirdeklerinin çok önemli olduğu düşünülürse, bakkaldan veya başka bir kahveciden alırken azami özen gösterilmelidir.

Espresso Makineniz için Espresso Çekirdeklerini Seçmek

Öğütülmüş veya Bütün Kahve Çekirdekleri


Öğütülmüş veya Bütün
Kahve Çekirdekleri

Bir fincan espresso için kahve çekirdeği türünü seçmek çok önemlidir ve aralarından seçim yapabileceğiniz iki temel çekirdek türü vardır. Espresso kahve çekirdekleri genellikle öğütülmüş ve önceden paketlenmiş porsiyonlar halinde gelir, ancak aynı zamanda bütün kahve çekirdekleri de gelir. Tabii ki bütün kahve çekirdeklerini genellikle kendiniz öğütmeniz gerekir, ancak birçok kişi kahve çekirdeklerini kendi başlarına öğütmeyi tercih eder çünkü bu onlara bir başarı hissi verir ve espresso çekirdeklerinin ne kadar kalın veya ince olmasını istedikleri konusunda daha fazla kontrol sağlar.

Bununla birlikte, birçok insan gibiyseniz, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu markette bulunan öğütülmüş kahve çekirdeklerini satın alma ihtimaliniz yüksektir


Bununla birlikte, birçok
insan gibiyseniz, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu markette bulunan öğütülmüş kahve çekirdeklerini satın alma ihtimaliniz yüksektir. Bunu yapmanın bir avantajı olsa da, paketlerin gerçekten espresso makinenize sığdığından emin olmak isteyeceksiniz. Önceden paketlenmiş ve önceden öğütülmüş espresso makinelerinin çoğu, çoğu makineye sığacak şekilde özenle yapılmış olsa da, sabahları hiç espresso içmemek için kontrol etmek daha iyidir çünkü makinenin boyutunu kontrol etmemişsinizdir. paketler!

Bununla birlikte, önceden paketlenmiş espresso çekirdeklerinin çoğu, genellikle tüm makinelerle uyumlu olup olmadıklarını söyleyecektir, bu nedenle belirli bir önceden öğütülmüş espresso çekirdeği paketi satın almadan önce etiketi okumak da önemlidir!

Pek çok kişinin kahve içeceği için seçtiği en iyi yöntem, kahve çekirdeklerini espresso makinesine koymadan önce basitçe öğütmektir


Pek çok kişinin
kahve içeceği için seçtiği en iyi yöntem, kahve çekirdeklerini espresso makinesine koymadan önce basitçe öğütmektir. Bahsedildiği gibi, espressonun tam olarak nasıl öğütüldüğüne bağlı olarak acı veya zayıf olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu onlara espressonun nasıl tadacağı konusunda en büyük kontrolü sağlar! Kahve çekirdeklerinizi seçerken kesinlikle endişelenecek çok şey var, bu yüzden onlara akıllıca baktığınızdan emin olmak çok önemlidir!