Kötü bir kredi siciline sahip olmak, işinizi kurmanıza kesinlikle engel olabilir. Büyük olasılıkla, kredi verenleri size bir kredi hesabı vermeye ikna etmeye çalışırken zorlanacaksınız, bu şirketiniz için çok önemli olabilir. Yedekleme için bir kredi hesabı olmadan, şirketinizi mali kaynakların tükenmesi ve hatta faaliyetlerinde olası bir duraklama tehdidiyle karşı karşıya bırakıyorsunuz.

Ancak kredi puanınız itibarınız için çok yapıcı olmayabileceğinden, seçenekleriniz çok sınırlı olabilir – ya teminatsız bir şüpheli kredi kartı alırsınız ya da teminatlı bir kredi kartı alırsınız. Bu yazıda, bu iki kredi kartı arasındaki farkı ve özellikle krediniz kötüyse işinize nasıl yardımcı olabileceğini bize bildirin.

Teminatlı ve Teminatsız Ticari Kredi Kartları: Hangisi Daha İyi?

Teminatlı ve Teminatsız Kredi Kartı Arasındaki Fark


Teminatlı ve Teminatsız
Kredi Kartı Arasındaki Fark

Güvenli bir kredi kartı, kullanabilmeniz için temel olarak bankada bir depozito bulundurmanızı gerektirir. Bu miktarda yatırılan para, borç verene ödeme garantiniz olacaktır. Yine de çoğu güvenli kredi kartı, hesabınızdaki bakiyenin bir yüzdesi tutarında kredi limitleri tutar, bu nedenle işletmenizin bakiyenizin karşılayamayacağı büyük satın almalar yapması gerekebilir, bu durum işleri yavaşlatabilir.

Öte yandan, teminatsız bir kredi kartı, teminat olmadan da alışveriş yapmanızı sağlar


Öte yandan, teminatsız
bir kredi kartı, teminat olmadan da alışveriş yapmanızı sağlar. Ancak bu tür kayıp bir kurulum, aynı zamanda yüksek faiz oranları uygulayabilir ve güvenli bir hesaba kıyasla geç ödemeler için daha katı ceza anlaşmalarına sahip olabilir. Buna rağmen, kullanıcılarına daha fazla esneklik ve özgürlük sunuyor gibi göründüğü için birçok kişi hala bu tür hesapları tercih ediyor.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen, çok büyük bir borcunuz veya kötü bir kredi sicilinizin olduğu durumlarda, teminatsız bir hesaba kaydolmanın çok riskli olma ihtimali vardır. Ne de olsa, kredi kartınızı kullanma konusunda iyi disiplinli değilseniz, zaten artan borcunuza daha da fazlasını eklemek zorunda kalabilirsiniz.

İşletmem İçin Hangisinin En İyi Olduğunu Nasıl Seçerim?


İşletmem İçin Hangisinin
En İyi Olduğunu Nasıl Seçerim?

Her iki kredi kartı türünün de iyi ve kötü özellikleri olduğu için, sizin durumunuza en uygun olanı seçmenin anahtarı, şirketinizin ihtiyaçlarının yanı sıra doğru ödeme yapma potansiyelini de göz önünde bulundurmaktır. Zaten olumsuz bir kredi puanı ile başladığınızı unutmayın. Bu nedenle, teminatsız bir kredi kartı hesabına kaydolursanız, işletmenizin borç verenlere zamanında ödeme yapmak için yeterli kar elde ettiğinden emin olun. Aksi takdirde, yüksek faiz oranları işletmenizi kötü borca ​​daha da batıracaktır.

Ayrıca, teminatsız kredi kartları, üretim yapmak için büyük miktarlarda malzeme satın alması gereken imalat şirketlerininki gibi, sahip olduğunuz iş türü gerçekten daha esnek bir borçlanma finansmanı sistemine ihtiyaç duyuyorsa en iyi şekilde kullanılır


Ayrıca, teminatsız kredi
kartları, üretim yapmak için büyük miktarlarda malzeme satın alması gereken imalat şirketlerininki gibi, sahip olduğunuz iş türü gerçekten daha esnek bir borçlanma finansmanı sistemine ihtiyaç duyuyorsa en iyi şekilde kullanılır.

Bu gibi durumlarda, teminatsız kredilerin kullanılması mantıklıdır. Ancak yine de, yalnızca küçük bir işletme işletiyorsanız ve zaten zarar görmüş olan kredi puanınızı kötüleştirme olasılığından korkuyorsanız, o zaman güvenli bir kredi hesabı seçmek çok daha güvenli bir bahis olacaktır. Bununla, şirketinizin baş edemeyebileceği artan faiz oranlarında kendinizi boğmaktan vazgeçebilirsiniz.

Krediniz kötüyse, hangi kredi kartının sizin için en iyi olacağı seçimi temel olarak işinize bağlı olacaktır


Krediniz kötüyse, hangi
kredi kartının sizin için en iyi olacağı seçimi temel olarak işinize bağlı olacaktır. İşletmenizin büyük satın almalar için yüksek talepleri varsa ve işletme sahibi olarak ödemelerinizi büyük olasılıkla zamanında yapabileceğinizden emin olabiliyorsanız, güvenli olmayan bir hesap almanın yanlış bir tarafı yoktur.

Ancak, şirketinizin zaten her zaman büyük satın almalar yapması gerekmiyorsa ve geç ödemelerden ve büyük borçlardan kaçınarak kredi puanınızı yükselteceğinizden emin olmak istiyorsanız, teminatlı bir ticari kredi kartı şiddetle tavsiye edilir.

Hangisini seçerseniz seçin, yalnızca mali durumunuzu ve kredilerinizi iyi yönetirseniz, kötü kredinizi iyileştirebileceğinizi ve işinizin büyümesinin yolunu açabileceğinizi her zaman unutmayın


Hangisini seçerseniz seçin,
yalnızca mali durumunuzu ve kredilerinizi iyi yönetirseniz, kötü kredinizi iyileştirebileceğinizi ve işinizin büyümesinin yolunu açabileceğinizi her zaman unutmayın.