Daha önce espresso içtiyseniz, içeceğin ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuzdur. Pek çok kişi içeceğe bağımlı olduğunu iddia etse de, bazı insanlar ne kadar pahalı olduğu için bundan tamamen kaçınırlar. Bununla birlikte, “israf etme, isteme” şeklindeki eski deyiş, espresso dersiyle mükemmel bir uyum sergiliyor çünkü kişi, aldığı espressonun tamamını tüketemeyeceklerini fark ederse, arta kalan bir espresso içeceğiyle yapılabilecek o kadar çok şey var ki. kendileri. Burada, birçok insanın yaptığı gibi, basitçe boşa harcamak yerine ortalıkta duran artık espresso içeceği için bazı harika fikirler var.

Bir Sonraki Sefere Sakla!

Kalan Espresso: Boşa Harcamayın!

Kullanılacak bir fikir, bir dahaki sefere canınız içecek istediğinde espressoyu saklamaktır! Bu, 5 günlük eski espressonuzu saklamanız gerektiği anlamına gelmez, çünkü o zamana kadar içeceğin aroması çekilmiş olabilir


Kullanılacak bir fikir,
bir dahaki sefere canınız içecek istediğinde espressoyu saklamaktır! Bu, 5 günlük eski espressonuzu saklamanız gerektiği anlamına gelmez, çünkü o zamana kadar içeceğin aroması çekilmiş olabilir. Bununla birlikte, muhtemelen birkaç saat, hatta bir gün içinde bir espressoya susayacağınızı veya canınız çekeceğini biliyorsanız, o zaman yapılacak en iyi şey espressoyu saklamak olacaktır. Tüketilmediği süre boyunca buzdolabına koymakta bir sakınca yoktur çünkü içeceğe kesinlikle zarar vermez. Bu güzel, lezzetli espresso içeceğinden bir yudum almaya hazır olduğunuzda yapmanız gereken tek şey içeceği ısıtmak. Bu, espressoyu mikrodalgaya koymanız gerektiği anlamına gelmez. Tersine, belki normal bir fincan kahve mikrodalgada gayet iyi olur, ancak mümkün olan en iyi tadı elde etmek için bir espressonun bir buharlı pişiricide yeniden ısıtılması gerekir!

Unlu Mamüllerinize Lezzet Katın!

Bu muhtemelen en alışılmadık tekniklerden biri olsa da, birçok kişi aslında sahip oldukları arta kalan espressoyu pişirmeyi seçiyor


Bu muhtemelen en
alışılmadık tekniklerden biri olsa da, birçok kişi aslında sahip oldukları arta kalan espressoyu pişirmeyi seçiyor. Pek çok insan, pişmiş mallarına artık espresso eklemenin bir sapma olduğunu düşünebilir, ancak işte espressonun iyi bir şekilde kullanılabileceği bir öneri: kekler ve kekler! İçine biraz espresso karışımı eklenmiş kek karışımları mükemmel bir tada sahip olacak ve kekler de öyle. Tabii ki espresso karışımı, kek gibi daha kalın bir hamurda daha iyi olabilir, çünkü espressoyu daha iyi tutabilir, ancak espressoyu pişmiş ürünlerinizde denemek de iyi bir fikirdir!

İçeceklerinizi Soğutun!

Kalan espressoyu kullanmanın başka bir yolu da daha sonra içeceğiniz içeceklerdir


Kalan espressoyu kullanmanın
başka bir yolu da daha sonra içeceğiniz içeceklerdir. Birçok kişinin kullandığı bir öneri, buz küpleri yapmaktır! Espresso aromalı buz küpleri, buzlu çay, süt ve hatta bir fincan sade kahveye harika bir katkı olabilir! Espresso’nun tipik olarak sıcak bir içecek olarak tüketilmesi, onunla yapabileceklerinizle sınırlı olduğunuz anlamına gelmez!

Tüm bunlar, espressonun arta kalan olarak kullanılabileceği yollardan sadece birkaçı! Bununla birlikte, espressonun birçok farklı yönden iyi olduğunu fark etmek, diğer olası espresso ilavelerine de ışık tutmalıdır!