Bugün piyasada pek çok farklı türde espresso tadı ve içeceği olduğu gibi, bir espresso içeceği yapmanın da bir o kadar farklı yolu var. Bununla birlikte, espresso bazlı bir kahve içeceği yapmanın temel farkı, bunu yapmak için kullanılan makinede yatmaktadır. Bugün piyasada çok sayıda espresso makinesi vardır ve doğru olanı satın almak, kendiniz ve makineyi satın aldığınız diğer kişiler için en iyi espresso içeceğine sahip olmak için çok önemlidir. Pek çok kişi işinde bir espresso makinesi kullanır ve kahve dükkanları, tipik olarak espresso makinelerine yatırım yapan işletmelere mükemmel bir örnektir.

Toplamda, beşten fazla farklı espresso makinesi türü vardır ve espresso yapma süreci temelde aynı olsa da, espressonun tadı her birinden yapıldığında muhtemelen biraz farklıdır. Amerika’daki tüm kafelerde ve kahvaltı restoranlarında kullanılan en popüler espresso makinesi türü ise, pistonlu espresso makinesinden yapılan pompalı espresso makinesidir! Bu tip espresso makinesi ilginçtir çünkü temel olarak tüm espresso yapma sürecini kolaylaştırır ve espresso elde etme sürecini çok basit hale getirir! Aslında, bu tip Amerikan espresso makinelerinin çoğu otomatiktir, bu da espresso elde etmek için tek bir düğmeye basılması gerektiği anlamına gelir!

Doğru Espresso Makinesini Almak

Öte yandan, diğer ülkelerdeki bazı insanlar rutin olarak set üstü espresso makinesini kullanıyor


Öte yandan, diğer
ülkelerdeki bazı insanlar rutin olarak set üstü espresso makinesini kullanıyor. Bu, adından da anlaşılacağı gibi ocağınızın üzerine oturan ve espresso üreten bir makinedir. Ancak bunu yapma yöntemi ilginçtir çünkü bu tür makineler gerçek anlamda buharla çalışan espresso makineleridir. Gerçek içeceğin yapıldığı espresso makinesinin ortasına kadar zorlanan sıcak su, makinenin alt kısmında ısıtılır!

Bununla birlikte, doğru espresso makinesini satın alırken, muhtemelen her şeyden önce en kolay espresso makinelerinden biri olan pompalı ve hatta motorla çalışan bir espresso makinesine yatırım yapmak isteyeceksiniz. Tüm bu espresso makineleri oldukça pahalı olabilir, ancak en sevdiğiniz kahve içeceği konusunda ne kadar hevesli olduğunuza bağlı olarak muhtemelen ne kadar para harcamak istediğinizi belirleyecektir. Yeni başlayanlar için, yine de, 150 $ civarında ucuz bir espresso makinesi, başlamak için mükemmel olabilir.

Bununla birlikte, doğru türde bir espresso makinesi satın alırken bir sorun, espressonuz üzerinde mümkün olan en fazla kontrole sahip olmanızı sağladığından emin olmaktır


Bununla birlikte, doğru
türde bir espresso makinesi satın alırken bir sorun, espressonuz üzerinde mümkün olan en fazla kontrole sahip olmanızı sağladığından emin olmaktır. Örneğin kahve çekirdeklerini öğütmek için farklı ayarları var mı? Ek olarak, ilgilendiğiniz espresso makinesi, espresso için bir zamanlayıcı ile birlikte otomatik krem ​​şanti dağıtıcısı içeriyor mu? Ancak, doğru türde espresso makinesi satın alırken tüm bunlar önemlidir ve eğer hevesli bir espresso içicisiyseniz, o zaman muhtemelen kendi zevkinize uyacak mümkün olan en iyi espresso makinesine yatırım yapmak isteyeceksiniz!