Yeni bir iş girişimine başlarken bir kredi kartının yardımına sahip olmak kesinlikle gerekli olmayabilir, ancak size çok yardımcı olabileceğinden emin olabilirsiniz. Size yalnızca bir fon kaynağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda nakit akışınıza ve harcamaları takip etmenize de organizasyon katar. Bunun dışında, çoğu ticari kredi kartı, işinize büyük fayda sağlayabilecek birçok avantaj sunar.

Ancak bu şirket kredi kartları kulağa cazip gelse de, birçok işletme sahibinin ortak hatasının, bu kredi kartlarının içerebileceği dezavantajları dikkate almamaları olduğunu unutmayın. Birçoğu, genellikle kişisel sorumluluğa yol açan bu tür ticari kredilerle mali durumlarını yönetirken büyük hatalar yaptı. Bu nedenle, dezavantajları bilmeniz ve bunların üstesinden gelmek veya işinizi mahvetmelerini önlemek için neler yapabileceğinizi öğrenmeniz gerekir.

Ticari Kredi Kartları: Olası Dezavantajları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ticari Kredi Kartlarının Dezavantajları Nelerdir?


Ticari Kredi Kartlarının
Dezavantajları Nelerdir?

Pek çok küçük işletme sahibinin fark etmediği şey, bir işletmeye yeni başladıklarında ve henüz bir işletme kredisi puanı oluşturmadıklarında, profesyonel ve kişisel mali durumlarının harmanlanabileceğidir. Bunun nedeni, çoğu kredi kartının, en azından şirketin yeni başladığı ilk birkaç yıl için işletme sahibinden bir kişisel sorumluluk sözleşmesi gerektirmesidir.

Bu nedenle işletme sahibi, şirketin kredi hesabında yaşanabilecek sorunlardan sorumlu tutulabilir


Bu nedenle işletme
sahibi, şirketin kredi hesabında yaşanabilecek sorunlardan sorumlu tutulabilir. Örneğin, şirketiniz ödemeleri zamanında yapmazsa, bu kişisel bir işlem olmamasına rağmen kişisel kredi puanınızı önemli ölçüde azaltabilir.

İşletme kredilerinin sahip olabileceği diğer olası dezavantajlar, çalışanların kişisel satın alımlar için ücret alarak şirket kredilerini kötüye kullanma olasılığını içerir. Bunun dışında bireysel kredi kartına göre daha az koruma da beraberinde gelebilir çünkü bu kredilerin kullanım amacı kişisel değil şirket amaçlıdır. Bireysel kredi kartlarına kıyasla genellikle ticari kredi kartlarında daha yüksek faiz oranları uygulanır.

İşletme Kredilerinin Kötü Yönetimini Kontrol Etmek İçin Ne Yapabilirsiniz?


İşletme Kredilerinin Kötü
Yönetimini Kontrol Etmek İçin Ne Yapabilirsiniz?

Kredi kartlarının getirebileceği olası dezavantajlara rağmen, bunların ancak kredi hesabınızın yanlış yönetilmesi durumunda gerçekleşebileceğini unutmayın. Yapabileceğiniz şey, bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için bazı önlemler almaktır. Daha sonra kişisel sorumluluk sözleşmesinden vazgeçmenize yardımcı olacak bir işletme kredisi puanı oluşturmanıza yardımcı olabileceğinden, şirketinizi bir işletme kredisi bürosuna kaydettirmeyi unutmayın.

Ayrıca şirketinizin finansal işlemlerini iyi yönetmeyi unutmayın


Ayrıca şirketinizin finansal
işlemlerini iyi yönetmeyi unutmayın. Doğru ödemeleri yaparak olumlu bir kredi geçmişi oluşturun ve işletmenizin karşılayamayacağı büyük borçlar almaktan kaçının. Daha da önemlisi, işe yeni başladığınızda, kişisel olarak borç altına girmenizin kaçınılmaz olduğunu unutmayın ve bu nedenle kredileri akıllıca kullanmayı öğrenin. Çalışanlar için minimum kredi limitleri koyarak ve şirketinizin kredi hesabının kötüye kullanıldığını bildirerek ekstra önlemler almanız da yararlı olacaktır.

Ticari kredi kartlarının şirketinize çok yardımcı olabileceğini, ancak kusursuz olmadıklarını ve bu nedenle bunları kullanırken akıllıca davranmanız gerektiğini unutmayın. Ekstra önlemleri almayı unutmayın ve mali durumunuza her zaman dikkat edin.

Bu sayede firmanız için kredi kartı aldığınızda, firmanızın size borç vermek yerine işinizi büyütmesine ortak olmasını sağlayabilirsiniz


Bu sayede firmanız
için kredi kartı aldığınızda, firmanızın size borç vermek yerine işinizi büyütmesine ortak olmasını sağlayabilirsiniz.