Krediyi iyi durumda tutmanın önemi her işletme sahibi tarafından bilinmelidir. Yeterli bir kredi limiti sayesinde, bir işletmeye ihtiyaç duyduğu gerekli fonları elde etmede daha fazla esneklik verilir. İş büyümeye devam ettikçe, daha büyük bir kredi limiti gereklidir. İşletme sahibinin dikkate alması gereken iki finansman alternatifi vardır – küçük işletme kredi kartları ve teminatsız işletme kredisi.

Küçük İşletme Kredi Kartları

Teminatsız Kredi Limitiyle İşletmenize Yardımcı Olun

İşletmenin ihtiyaç duyduğu finansal kaynakları elde etmesine yardımcı olabilecek iki yoldan biri küçük işletme kredi kartlarıdır; aynı zamanda işletme finansmanında kullanılan en yaygın araçlardan biridir


İşletmenin ihtiyaç duyduğu
finansal kaynakları elde etmesine yardımcı olabilecek iki yoldan biri küçük işletme kredi kartlarıdır; aynı zamanda işletme finansmanında kullanılan en yaygın araçlardan biridir. Küçük işletme kredi kartları, elde edilmesi daha kolay olduğu ve hatta bazıları bir işletme için esnek seçenekler sunduğu için yeni girişimciler için ideal olabilir. Ayrıca, küçük işletme kredi kartları kullanılarak ödeme kabul eden tedarikçiler de vardır. Bu, küçük işletmelerin diğer işletmelerle aynı seviyede olmasını ve üretimi için gerekli malzemelerle stoklarını korumasını sağlayacaktır.

Ancak küçük işletme kredi kartlarının dezavantajları da bulunmaktadır. Yeni kurulan işletmelerin kartı garanti altına alma zorunluluğunda bu tür olumsuzluklar olabilir. Bu, bazı kredi kartı şirketleri için ortak bir gerekliliktir. Böylece firma sahiplerinin kişisel kredi raporlarında kredi kartı gözükecektir.

İşletme kredi kartınızı incelerken, kredi kartı şirketine bunun işletme adı altında mı yoksa şahsen sizin adınıza mı bildirileceğini sormalısınız


İşletme kredi kartınızı
incelerken, kredi kartı şirketine bunun işletme adı altında mı yoksa şahsen sizin adınıza mı bildirileceğini sormalısınız. Bununla birlikte, yalnızca sahibinin iyi bir kişisel kredisi varsa, bunu işletme adına koymaya açık olan birkaç ihraççı vardır.

Teminatsız Kredi Hattı

Daha büyük harcamalar için teminatsız kredi limiti daha uygun bir finansal kaynaktır


Daha büyük harcamalar
için teminatsız kredi limiti daha uygun bir finansal kaynaktır. Teminatsız kredi limiti, küçük işletme kredi kartıyla aynı esnekliği ancak daha düşük bir faiz oranı ve nispeten daha büyük bir kredi limiti ile sunabilir.

Güvenli kredi limiti sunan ancak daha düşük faiz oranlarına sahip birkaç alacaklı var. Borçlarınıza karşı bir koruma olarak bir çeşit teminat kullanmanız da gerekecektir. Teminatsız bir kredi limitinin kullanılmasıyla, varlıklarınızın teminat için kullanılmasına izin verme olasılıkları ortadan kalkar.

İşletme kredisi başvurusuyla karşılaştırıldığında, teminatsız bir kredi limiti edinmek daha kolaydır


İşletme kredisi başvurusuyla
karşılaştırıldığında, teminatsız bir kredi limiti edinmek daha kolaydır. Öte yandan, teminatsız kredi limitinin onaylanabilmesi için şirketin işletme kredisinde hala mükemmel bir statü sunabilmesi gerekmektedir.

İşletme Kredisi Sürdürme ve Oluşturma

İşletmenizi finanse etmek için bir yöntem arıyorsanız, teminatsız bir kredi limitine hak kazanıp kazanmayacağınızı düşünmeniz önemlidir


İşletmenizi finanse etmek
için bir yöntem arıyorsanız, teminatsız bir kredi limitine hak kazanıp kazanmayacağınızı düşünmeniz önemlidir. Ancak işletme kredi notu incelenmeli ve bu krediyi almak için yeterli olmalıdır. Neyse ki, puanınızı yükseltmek için hiçbir zaman geç değildir ve işletme adına bir işletme kredi kartı hesabı açmak gibi doğru işlemleri erken yapmak, yalnızca puanınızdaki gelişmeleri görmenize yardımcı olacaktır.

Bir işletme finansmanı için başvururken, iyi bir işletme kredisi oluşturmak her zaman vurgulanır. İşletmenizi başlattığınız andan itibaren, işletme kredinizi oluşturmayı ve onu iyi durumda tutmayı hedef haline getirmeniz önemlidir.

Finansmana ihtiyaç duyacağınız zaman geldiğinde, teminatsız bir kredi limitine kolayca hak kazanacaksınız


Finansmana ihtiyaç duyacağınız
zaman geldiğinde, teminatsız bir kredi limitine kolayca hak kazanacaksınız.