İşletmelerin sermaye olmadan bu kadar sorunsuz yürümeyeceği yaygın bir gerçektir. Küçük işletmeniz için sabit bir yatırımla bile, zaman zaman ortaya çıkacak beklenmedik masraflar her zaman vardır. Bu sorunu çözmenin tek yolu küçük işletme kredileridir. Ancak, kredi notu kötü olan birinin bu tür bir mali yardımdan yararlanması mümkün müdür? Evet yapabilirler!

Kötü bir kredi notuna sahip olmanın, küçük işletmenize yardımcı olacak bir finansal kredi için rekabet etme olasılığını engelleyebileceği doğrudur. Bankalar gibi birçok geleneksel ve muhafazakar finans kurumu, yalnızca kredi notu iyi olan kişileri kabul ediyor ve geri kalanlardan kaçınıyor. Ama bugün artık durum böyle değil.

Kötü Krediye Rağmen Küçük İşletme Kredileri

Teminatlı ve teminatsız krediler


Teminatlı ve teminatsız
krediler

Piyasadaki finansal borç verenlerin sayısı göz önüne alındığında, çoğu, kötü kredi durumuna rağmen küçük işletme kredileri sunarak rekabetçi tarafta kalıyor. Bu krediler iki temel biçimde gelir: teminatlı ve teminatsız.

Teminatlı krediler, teminat olarak konut veya işyeri mülkü veya aynı değerde herhangi bir varlık olabilen finansal yardımlardır


Teminatlı krediler, teminat
olarak konut veya işyeri mülkü veya aynı değerde herhangi bir varlık olabilen finansal yardımlardır. Teminatsız krediler bunun tam tersidir; borç verenler, istediğiniz finansal yardımı size hiçbir teminat olmadan vereceklerdir; bu, varlıklarınızı daha fazla riske atma planınız yoksa yararlı olabilir.

Bununla birlikte, teminatlı krediler, benzerlerinden farklı olarak, daha düşük faiz oranları ve daha iyi ödeme koşullarıyla daha büyük miktarlarda kredi vermenize olanak tanır. Teminatsız kredilere genellikle çok daha yüksek bir faiz oranı ve çok daha katı ödeme planları eklenir.

Ayrıca, teminatsız krediler, kabul edilmeden önce derinlemesine kredi kontrolleri ve güvenceler gerektirir


Ayrıca, teminatsız krediler,
kabul edilmeden önce derinlemesine kredi kontrolleri ve güvenceler gerektirir. Bu tür bir kredi, özellikle borç verenler açısından çok riskli olduğundan, işlerin ters gitmesi durumunda alacaklarını geri alma olasılığını en üst düzeye çıkarmaları gerekir.

Ancak, yardım için SBA’ya veya Küçük İşletme Yönetimine başvurarak bu kolayca başarılabilir. Bu kuruluş, kötü kredi durumunuza rağmen teminatsız kredi konusunda borç verene güvence görevi görecektir.

Kredi durumunuz kötü olsa bile işletmenizin finansal istikrarını kanıtlayacak hazır belgelere sahip olarak kolayca küçük işletme kredisi alabilirsiniz


Kredi durumunuz kötü
olsa bile işletmenizin finansal istikrarını kanıtlayacak hazır belgelere sahip olarak kolayca küçük işletme kredisi alabilirsiniz. Girişiminiz büyük bir gelir elde ediyorsa, bu gerçeği kanıtlamak için bilançolar ve gelir tabloları gibi finansal tablolar sağlayabilirsiniz.

borç veren arıyorum

Kötü kredili küçük işletme kredisi veren bir borç veren ararken, devam etmeden önce bazı alanları göz önünde bulundurmanız gerekir


Kötü kredili küçük
işletme kredisi veren bir borç veren ararken, devam etmeden önce bazı alanları göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle, bir kredi almadan önce kredinin durumunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Bununla başa çıkabiliyorsanız, faiz oranlarını ve ödeme şartlarını ve koşullarını dikkate alın.

Bu genellikle teminatlı krediler için gittiğinizde ve mülklerinizi teminat olarak kullandığınızda geçerlidir. Bu kredileri ödememenizin, ticari girişiminizin yanı sıra varlıklarınıza da mal olabileceğini unutmamalısınız.

Ayrıca, bu, kötü kredi kredisine giderken kredi puanınızı oluşturmanız için iyi bir fırsattır


Ayrıca, bu, kötü
kredi kredisine giderken kredi puanınızı oluşturmanız için iyi bir fırsattır. Kolayca karşılayabileceğiniz ödeme planlarına sahip bir tane aramaya çalışın. Bunlar için hızlı ödeme, kredi puanlarınızı bir derece artırabilir ve bu da yakın gelecekte çok daha iyi mali yardımlar almanızı sağlayacaktır.