Herhangi bir işi sıfırdan başlatırken veya kurarken hatırlanması gereken birçok önemli yönerge ve ilke vardır. Bununla birlikte, bir espresso işine sahip olmak, sattığınız şeyin doğası gereği tamamen farklı bir iş türüdür. Esas olarak espresso ürünleri satan bir iş kurmak istiyorsanız, işin reklamı yapılmadan, oluşturulmadan ve müşteriler için hazır hale getirilmeden önce dikkate alınması gereken birkaç şey vardır.

Market

Kendi Espresso İşinizi Kurmak

Hangi ülkede nerede yaşadığınıza bağlı olarak bir espresso kahve dükkanı için herhangi bir pazar olabilir veya olmayabilir


Hangi ülkede nerede
yaşadığınıza bağlı olarak bir espresso kahve dükkanı için herhangi bir pazar olabilir veya olmayabilir. Yeni başlayanlar için, etrafta zaten çok fazla espresso kahve dükkanı veya genel kahve dükkanı olabilir, bu yüzden kelimenin tam anlamıyla içeri giremezsiniz. Öte yandan, kişi işe nerede başlayacağını da düşünmelidir. Espresso ürünlerine çok az ilgi duyan veya hiç ilgilenmeyen küçük şehirler, espresso dükkanının zaman kaybı olduğunu düşünebilir. Öte yandan, büyük bir şehirde bulunacaksanız, espresso içenlerin her zaman kendilerini bir shot espresso ile tazelemek için iyi bir yere ihtiyaç duymaları muhtemeldir.

Müşterinin İhtiyaçları

Espresso işine başlamadan önce düşünülmesi gereken bir diğer konu da müşterinin ihtiyaçlarının gerçekte ne olduğudur


Espresso işine başlamadan
önce düşünülmesi gereken bir diğer konu da müşterinin ihtiyaçlarının gerçekte ne olduğudur. Başka bir deyişle, müşteriler başka bir espresso kahve dükkanında ne görmek istiyor? Aynısından daha fazlasını mı yoksa yeni ve orijinal içecek ürünlerini mi istiyorlar? Bunların hepsi üzerinde düşünülmesi gereken önemli konulardır, ancak aynı zamanda kendinizi ve işletmenizi pazardaki diğerlerinden ayırmaya başlayabilmeniz için de önemlidir. Ne de olsa, ürünlerinizi yan komşunuzla aynı olarak gören işletmenizin müşterileri ve patronları sonunda gelmeyi bırakabilir, bu nedenle bu gerçekliğe önceden hazırlanmak en iyisidir!

Espresso İşinizi Nasıl Pazarlayacaksınız?

Espresso şirketinizi ve işinizi kurarken düşünmeniz gereken bir başka önemli konu da, ürün ve hizmetlerinizin reklamını nasıl yapacağınızdır


Espresso şirketinizi ve
işinizi kurarken düşünmeniz gereken bir başka önemli konu da, ürün ve hizmetlerinizin reklamını nasıl yapacağınızdır. Örneğin, espresso ve diğer kahve hizmetlerinin reklamını yapmanın geleneksel yolu, tuğla ve harçtan yapılmış geleneksel bir binada dükkan açmak olacaktır. Bununla birlikte, daha fazla müşteri kazanmak ve aynı zamanda kar elde etmek için işiniz aracılığıyla toplulukla ilişki kurmanın birçok başka yaratıcı yolu olmasına rağmen, bu bir olasılıktır. Geçmişte yapılmış yaratıcı bir örnek, şehrinizdeki partilere, resepsiyon salonlarına ve diğer etkinliklere espresso ve diğer kahve içeceklerini sağlayan mobil bir işletme oluşturmak ve konumlandırmaktır!

Bununla birlikte, her şeyin özü, kapılarınızı yeni müşterilere açma zamanı geldiğinde, işletmenizin oyunun önünde olduğundan emin olmaktır. Espresso işinizle ilgili önce halletmeniz gereken bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, bu diğer sorunları göz önünde bulundurarak bu sorunu gözden geçirmeniz, bulunduğunuz şehirdeki diğer kahve ve espresso tiryakileri ile bir ilişki kurmak için çok önemlidir. !