İPhone’unuzu bir haftadan uzun süredir kullanıyorsanız, muhtemelen bu telefondaki çeşitli uygulama ve özelliklerin hepsinde ustalaşmışsınızdır, ancak, iPhone deneyiminizi gerçekten geliştirebilecek birkaç numara olduğunu biliyor muydunuz? Bu hileler, iPhone’da yerleşik olanı kullanmaktan başka bir şey değildir. Elbette pek çok kişinin bu hileleri anlamamasının temel sebebi telefonunun sırlarını öğrenmeye zaman ayırmamış olmalarıdır.

Bununla birlikte, bu çok yaygındır, çünkü iPhone gibi bir ürününüz olduğunda, o kadar çok bariz özellik vardır ki, gizli olanları aramak monoton ve hatta gereksiz görünebilir. Yine de, iPhone’un sizin için yapabileceği her şeyi deneyimlemek istiyorsanız, bu gizli hileleri ortaya çıkarmak için biraz zaman ayırmalısınız.

iPhone Ekranınıza Çift Dokunma Sanatı

Bir iPhone’unuz olduğunda, muhtemelen hiçbir zaman tek bir öğeye iki kez dokunmanız gerekmediğini fark etmişsinizdir


Bir iPhone’unuz olduğunda,
muhtemelen hiçbir zaman tek bir öğeye iki kez dokunmanız gerekmediğini fark etmişsinizdir. Görünüşe göre bu arayüzdeki her şey basit bir tek dokunuşla tepki veriyor. Ancak, çift tıklamaya, ekrana yalnızca bir kez dokunmanızdan farklı tepki veren üç ana arabirim vardır. Bu işlevlerden ilki, iPhone’unuzu video izlemek için kullanırken kullanılabilir.

Muhtemelen iPhone’unuzda bir film izlerken ekranda bir mektup kutusu görüntüsü olduğunu fark etmişsinizdir. Bu, resmin altında ve üstünde iki siyah çizgi olduğu ve böylece size daha geniş bir görüş sağladığı zamandır. Aslında yönetmen filmi böyle görüyor ve orijinal olarak nasıl çekiliyor. Yine de, film izlerken posta kutusunun açık olmasına dayanamayan bazı kişiler var.

Çift dokunma özelliğinin kullanışlı olduğu yer burasıdır


Çift dokunma özelliğinin
kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bir film izlerken, ekrana iki kez dokunmanız yeterlidir; mektup kutusu görünümünü ortadan kaldıracak ve ardından tam ekran sürümünün keyfini çıkarabileceksiniz. Ancak, bu özelliği kullanmanın bazı dezavantajları vardır. İzlediğiniz filmin herhangi bir altyazısı varsa, tam ekran modunda izlemenin kelimeleri kesebileceğini hemen anlayacaksınız.

Tam ekran modunu geri almak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey ekrana iki kez dokunmak, mektup kutusu biçimlendirmesine geri dönecektir. Bu, iPhone’daki en büyük özelliklerden biridir; ancak, aynı zamanda hakkında daha az konuşulanlardan biridir. iPhone çok harika çünkü size nasıl eğlenmek istediğinize dair seçenekler sunuyor. Size video göstermek için standartlaştırılmış bir yöntem kullanan diğer cihazların aksine, size filmlerinizi nasıl izlemek istediğiniz konusunda bir seçim sunulur. Bu harika bir özellik.

Çift dokunma özelliği, iPhone’unuzdaki diğer programlarda da kullanılır


Çift dokunma özelliği,
iPhone’unuzdaki diğer programlarda da kullanılır. Bu özellikleri Fotoğraflar, Safariler ve Google Haritalar programlarında bulacaksınız. Tüm bu uygulamalarda, çift dokunma özelliği temel olarak dokunduğunuz her şeyi yakınlaştıracağınız anlamına gelir. Diyelim ki, The New York Times çevrimiçi baskısının ana sayfasındaki resmi daha iyi görmek istediniz. Daha sonra resme iki kez dokunursunuz ve iki kez büyütülür. Ekranınızda büyütülen her şey iki tarafından yapılır. Çift dokunma özelliği, çok çeşitli kullanımlar için mükemmeldir ve bunun farkında değilseniz, iPhone’unuzu alın ve test etmeye başlayın.