Ne zaman yeni bir teknolojiye sahip olsanız, onu nasıl kullanacağınızı öğrenmenizi gerektirir. Ancak, özellikle yeni teknikler öğrenmenize yardımcı olacak çok fazla kaynak olmadığında, bu bazen son derece zor olabilir. Bunun harika bir örneği yeni Apple iPhone ile. Bir iPhone’u ilk satın aldığınızda, muhtemelen bu harika cep telefonunun içindeki çeşitli teknolojileri tanımak için uzun saatler harcamışsınızdır, ancak, telefonla oynayarak öğrenemeyeceğiniz bazı ipuçları vardır. Bu ipuçlarını öğrenmek için önce onları öğrenmeniz gerekir ve en iyi ipuçlarından biri klavyeyle ilgilidir.

Dokunmatik ekran klavyesi gibi benzersiz bir özelliğe sahip olduğunuzda, mesajlarınızın akışını sürdürmek için bilmeniz gereken birkaç ipucu vardır. Bu ipuçlarını takip ettiğinizde, daha hızlı ve hatasız yazabileceğiniz gibi, her zamankinden daha kolay yazabileceksiniz. Bu ipuçlarından ilki, aslında harfleri iPhone’a yazmakla ilgilidir. Bir harf girmek istediğinizde üzerine dokunun; ancak, parmağınızı kaldırana kadar harf ekrana yerleştirilmez.

iPhone Klavye İpuçları ve Püf Noktaları

Böylece, yanlış tuşa dokunursanız, parmağınızı doğru harfe kaydırarak bu hatayı düzeltebilirsiniz


Böylece, yanlış tuşa
dokunursanız, parmağınızı doğru harfe kaydırarak bu hatayı düzeltebilirsiniz. Daha sonra doğru harfi veya rakamı bulduğunuzda parmağınızı kaldırabilirsiniz ve harf ekrana yerleştirilecektir. Bu ipucu, hataların çoğunun düzeltilmesine yardımcı olur ve size zaman kazandırır.

Birçok kişi, klavyedeki otomatik düzeltme özelliğinin, yazınızı net ve kolay tutmanın harika bir yolu olduğunu keşfetti. Ancak, yazmak istemediğiniz bir kelimeyi kabul etmek çok kolaydır. Bu kafa karışıklığından kurtulmak istiyorsanız, önerilen bir kelimeyi nasıl kabul edeceğinizi ve reddedeceğinizi öğrenmeniz gerekir. Bir kelimeyi kabul etmek istediğinizde, geri dönmek, boşluk bırakmak veya bir noktalama işaretine dokunmak isteyeceksiniz. Ancak, önerilen bir kelimeyi reddetmek istiyorsanız, istediğiniz kelimeyi yazmayı bitirmek isteyeceksiniz ve ardından tamamlanan kelimeye dokunmanız gerekecek.

Hatırlatma, tam bir kelimeyi iki kez yazar ve ardından her ikisine de dokunursanız, iPhone aslında kelimeyi sözlüğüne ekler


Hatırlatma, tam bir
kelimeyi iki kez yazar ve ardından her ikisine de dokunursanız, iPhone aslında kelimeyi sözlüğüne ekler. En çok kullandığınız sözcüklerin tümünü sözlüğe kaydetmeniz birkaç hafta sürer, ancak bu yazmayı iPhone’unuzda yaptığınızda son derece hızlı olacaktır.

Son ipucu, kelimelerin büyük harf kullanımıyla ilgilenmelidir. Bir kelimenin ilk harfini büyük yapmak istiyorsanız, sadece üst karakter tuşuna ve ardından büyük harf yapmak istediğiniz harfe dokunmanız yeterlidir, ancak kelimenin tamamını büyük harf yapmak istediğinizde ne olur? Bu çok kolaydır ve her harften önce shift tuşuna dokunmanızı gerektirmez. Ayarlara gitmek isteyeceksiniz ve ardından klavyeye dokunduktan sonra genel’e dokunun. Oradan “Büyük Harf Kilidini Etkinleştir”e dokunacaksınız ve ardından üst karakter tuşuna iki kez dokunduğunuzda mavi yanacak ve artık tümünü büyük harf yazabileceksiniz.