Güne ve sabaha bir shot espresso ile başlayan muhtemelen yüzbinlerce insan vardır. Buna ek olarak, aynı kişiler muhtemelen akşam yatmadan önce bir shot espresso da içmektedir. Espresso içenlerden biriyseniz, sağlıksız bir alışkanlık geliştiriyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Gerçekten de, dünya çapında bir shot espresso içmeye devam eden ancak sonunda bir espresso bağımlısı olan pek çok insan var. Bununla birlikte, herhangi bir alışkanlık ve bağımlılık iyi olmadığı için, bu mutlaka herkes için en iyi şey değildir.

Yine de, bir espresso bağımlılığınız olduğunu biliyorsanız ve bu alışkanlığınızdan kurtulmak istiyorsanız, dünya çapında milyonlarca kişinin sevdiği bu içecekten başarılı bir şekilde kurtulmanın birçok yolu vardır! Ateşi çok fazla körüklemeden espresso alışkanlığını başarılı bir şekilde kırmanın bazı yolları şunlardır:

Espresso Alışkanlığını Kırmak

Değiştirmeyi Deneyin


Değiştirmeyi Deneyin

Espresso tiryakisiyseniz, espresso alışkanlığınız söz konusu olduğunda muhtemelen “değiştirmek” kelimesini düşünmek bile istemezsiniz, ancak sağlıksız bir bağımlılığınız varsa, tüm sağlık uzmanları espresso’yu daha sağlıklı bir şeyle değiştirmenizi önerir. içkiye! Espresso yerine koyabileceğiniz içeceklere birkaç örnek, doğal, %100 meyve suları, domates suyu ve hatta taze sıkılmış portakal suyudur! Meyve suları, espressoyu değiştirebileceğiniz sağlıklı bir örnektir, ancak başka bir öneri de normal sade kahve ile değiştirmek olabilir. Pek çok insan espressonun normal kahveden çok daha fazla kafein içerdiğini düşünse de, bir oturuşta sürekli olarak 5 veya daha fazla espresso içiyorsanız bu doğru olabilir!

Durumdan Kaçının


Durumdan Kaçının

Espresso alışkanlığını kırmak için bir başka öneri de, bir veya daha fazla espresso keyfi yaşamanıza neden olacak durumlardan tamamen kaçınmaktır! Alışkanlık olarak ofise geç kalıyorsanız, kahve dükkanı molalarınızı azaltmak, espresso bağımlılığını durdurmak için ihtiyacınız olan şey olabilir. Öte yandan, sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde ilgilenmenizi gerektiren başka iş konuları varsa, bunlar işleri ertelemek yerine halletmek için uygun zamanlar olabilir! Belki ayrıca, halihazırda elinizde olan işlere bir adım önde başlamak için normal iş yerinize normalden daha erken varabilirsiniz. Yine de, alışkanlığı kırmak istiyorsanız, size düzenli olarak sayısız espresso shot sunan kahve dükkanından uzak durmak iyi bir fikirdir!

Espresso bağımlılığınızın sağlıksız bir hale geldiğinin farkına varırsanız, tüm bu yöntemler kullanmak için harika fikirlerdir


Espresso bağımlılığınızın sağlıksız
bir hale geldiğinin farkına varırsanız, tüm bu yöntemler kullanmak için harika fikirlerdir. Tüm bağımlılıklar, bırakmaya çalışan kişinin yeterli bakımını gerektirir; Espresso da farklı değil, ancak insan daha sağlıklı bir hayatın tadını çıkarmak için onsuz yaşamayı kolayca öğrenebilir!