Bir cep telefonuna sahip olmanın belki de en sinir bozucu yönlerinden biri, bir telefon görüşmesini kaçırmaktır. Bir telefon görüşmesini kaçırmanızın birçok nedeni vardır, ancak çok önemli bir aramayı zil sesinin düşüklüğünden dolayı kaçırırsanız, bu son derece can sıkıcıdır. Bir iPhone’unuz varsa, düşük zil sesi nedeniyle birçok aramayı kaçırmış olabilirsiniz ki bu çok şaşırtıcıdır. İPhone kadar yüksek teknolojiye sahip bir cep telefonunuz olduğunda, bir telefon görüşmeniz olduğunda sizi düzgün bir şekilde bilgilendirmesini beklersiniz, ancak iPhone’un zil sesinin normalden düşük olması nedeniyle birçok kişi telefon görüşmelerini kaçırıyor. Ancak iPhone’un düşük zil sesi seviyesi hakkında ne yapabilirsiniz?

iPhone’u olan birçok kişi, zil sesinin bu kadar düşük olmasının nedeninin iPhone’un küçük hoparlörlerinden kaynaklandığını düşünür. Ve bu mantıklı çünkü hoparlörler ne kadar küçükse ses o kadar düşük olur, değil mi? Bu, iPhone’un sesinin bu kadar düşük olmasının harika bir nedeni gibi görünse de asıl neden olmayabilir. Zil sesinin aşırı derecede düşük olmasının ana nedeni, telefonunuzdaki gerçek ses düzeylerinden kaynaklanıyor olabilir. Pek çok kişi, iPhone’larında stok zillerinin çok düşük bir ses seviyesine sahip olduğunu keşfetti. Bunu düzeltmek için, iPhone’unuzda bulunanlardan farklı yeni zil sesleri bulmanız gerekebilir.

iPhone Zil Sesinizi Nasıl Daha Yüksek Yaparsınız?

Zil seslerinin bu kadar sessiz olmasının ana sebebi düşük frekanstan yapılmış olmalarıdır


Zil seslerinin bu
kadar sessiz olmasının ana sebebi düşük frekanstan yapılmış olmalarıdır. Bu nedenle, daha yüksek bir zil sesine sahip olmak istiyorsanız, daha yüksek bir frekanstan yapılmış bir zil sesi bulmanız gerekecektir. Bu kulağa zor gelebilir, ancak yalnızca bilgisayarınıza dönerek daha yüksek frekanslı bir zil sesi bulabilirsiniz. Bir MAC sahibiyseniz, Garage Band uygulamasına girip bu konumda yeni bir zil sesi bulabileceksiniz. Garage Band’in belki de en iyi zil sesi “Cep Phone Ringing” ses klibidir.

Ancak, iPhone’unuza yeni bir zil sesi eklemek, sizin açınızdan biraz çalışma gerektirir. Bu klibi iPhone’unuza yerleştirmek için, Intel-MAC’ye sahip kişiler için olan iFunstastic’i çalıştırmanız gerekecek veya bir Windows PC kullanıyorsanız, iPhoneRingToneMaker veya iBrickr uygulamasını çalıştırmak isteyeceksiniz. Bu uygulamalar zil seslerini bilgisayarınızdan iPhone’unuza yükler, böylece size net bir şekilde duyulabilen bir zil sesi elde etme yeteneği verir.

Başarılı bir zil sesine sahip olmanın anahtarı, varsayılan olarak doğal olarak yüksek sesli olanı seçmektir


Başarılı bir zil
sesine sahip olmanın anahtarı, varsayılan olarak doğal olarak yüksek sesli olanı seçmektir. Bu, çıkan ses seviyesini artıracak ve böylece duymadığınız için başka bir telefon görüşmesini asla kaçırmayacaksınız. Bir iPhone’unuz olduğunda, her yönüyle keyfini çıkarmak istersiniz, ancak iPhone’un sesi istediğinizden düşükse, iPhone’unuzun keyfini sonuna kadar çıkaramazsınız.