Apple iPhone’a sahip olanlar için, muhtemelen hızlı bir şekilde kullanılan bir numaralı elektronik cihaz haline geliyor ve neden olmasın? İnternet erişimi, müzik depolama ve basit arayüz tasarımı gibi harika özelliklerle bu ürün, kelimenin tam anlamıyla üç büyük kişisel elektronik cihazın yerini alıyor. Bununla birlikte, iPhone’unuzu ne için kullanırsanız kullanın, yine de bir cep telefonudur ve cep telefonunuzdan yapmasını beklediğiniz birkaç şey vardır. Bu kadar çok insanın iPhone’a akın etmesinin en önemli nedenlerinden biri, iPhone’un yazılı mesajlaşmayı son derece basit ve kullanışlı hale getirme sözü vermesidir. Ve iPhone’u herhangi bir süre kullandıktan sonra, bu cep telefonuyla kısa mesaj göndermenin son derece kolay ve hızlı olduğunu anlamak kolaydır.

Ancak, arkadaşlarınızla ve iş ortaklarınızla metin ve multimedya mesajları ya da MMS aracılığıyla iletişim kurabilmeye alışkınsanız, iPhone’dan son derece hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Bunun nedeni, iPhone’un tüm önemli iyileştirmelerine ve üstün özelliklerine rağmen, hala basit bir özelliğin olmamasıdır. Bu özellik, video ve resimli mesajlaşma gibi MMS metin mesajları gönderme yeteneğidir. Pek çok kullanıcı bu özelliğin eksikliğini ilk keşfettiğinde, bir tepki geldi çünkü pek çok kişi, bağlantılarını mevcut faaliyetleri hakkında güncel tutmak için bu iletişim yöntemine güveniyor.

iPhone'da MMS Mesajları Nasıl Gönderilir?

İPhone harika bir elektronik ekipman parçası olsa da, MMS metin mesajları gönderme özelliklerine sahip olmamak, pek çok potansiyel müşteri ve aynı zamanda mevcut müşteriler için büyük bir engeldir


İPhone harika bir
elektronik ekipman parçası olsa da, MMS metin mesajları gönderme özelliklerine sahip olmamak, pek çok potansiyel müşteri ve aynı zamanda mevcut müşteriler için büyük bir engeldir. Ancak, ya bu yol bloğunu aşmanın bir yolu olduğunu öğrenseniz ve yine de o komik görünüşlü köpeğin resimlerini tüm arkadaşlarınıza gönderseniz? MMS metin mesajı gönderemeseniz de, metin mesajı olmadan arkadaşlarınızın cep telefonlarına resim göndermenin bir yolu var. Son yıllarda üretilen çoğu cep telefonu, kullanıcılar bunu bilsin ya da bilmesin, artık e-posta yetenekleriyle geliyor. Artık tüm arkadaşlarınıza e-posta yoluyla MMS mesajları gönderebilirsiniz.

Bunu iPhone’unuzla yapmak son derece kolaydır ve sizin açınızdan çok az zaman gerektirir. Yapacağınız şey, fotoğrafları alıcınıza “e-posta” ile göndermektir; ancak, “e-posta gönderdiğiniz” kişinin, mesajınızı alabilmesi için telefonunda e-posta desteği olması gerekmez. Tek koşul, alıcınızın MMS mesajları alabilmesidir. Yapacağınız şey, iPhone’unuzda göndermek istediğiniz fotoğrafı bulmak ve iPhone’unuzun sol alt tarafında bulunan fotoğraf gönder bağlantısına dokunmak.

MMS mesajını göndermek için, alıcının telefon numarasını operatörün e-posta önekiyle birlikte ekleyeceksiniz


MMS mesajını göndermek
için, alıcının telefon numarasını operatörün e-posta önekiyle birlikte ekleyeceksiniz. Bunun bir örneği, bir T-cep telefon numarası için 3145556847@tmomail.net olabilir. Bu, alıcınızın operatörünün kim olduğunu bilmenizi gerektirir, ancak tek yapmanız gereken arkadaşınıza cep telefonu operatörünün kim olduğunu sormaktır. Bunu yaptıktan sonra, MMS mesajını onlara gönderebileceksiniz ve onlar da mesajı MMS metin mesajı gibi alacaklar.

Başlıca cep telefonu operatörleri için E-posta Önekleri aşağıdadır: Verizon, vzpix.com; AT&T/Cingular, mms.att.com; T-Mobil, tmomail.net; Sprint/Nextel, mesajlaşma.sprintpcs.com; Bakire Mobil, vmobl.net; Amp’d Mobil, vzwpix.com; Alltel, mesaj.alltel.com