Bir, iki gün, hatta bir hafta sürebilen iş seyahati ile haftalarca hatta aylarca aralıksız seyahat eden bazı iş adamlarının yaşamak zorunda olduğu hayat arasında çok fark var. Ama bazı iş alanlarının gereği o işi temsil eden profesyonellerin çok uzun süre yollarda kalması. Bu yol savaşçıları, aylarca aralıksız seyahat ettikten sonra yolun beden, zihin ve ruh üzerinde neden olabileceği aşınma ve yıpranmayı anlayan insanlara örnektir.

İnsanlar olarak evlerimiz ve yuvalarımız olacak şekilde tasarlandık. Dolayısıyla yoldaki yaşam, doğal bir yere yerleşme ve orada dinlenme içgüdüsüne aykırıdır. Bu nedenle, sürekli seyahat etmenin ilk zorluğu, sürekli seyahate rağmen “normal bir hayatı” kopyalamanın yollarını bulmaktır. Yol yorgunluğuyla mücadelede yardımcı olabilecek tek faktör, aşinalığın psikolojik faktörüdür.

Yolun Aşınması ve Yıpranması

Haftalarca seyahat eden iş insanları, aynı insanları çok uzun süre göremeyebilecekleri ve sık sık şehirden şehire taşınabilecekleri için, oteller ve restoranlar sonunda tek bir yerde bulanıklaşmaya başlar ve tanıdık ve “ev” arzusu kendini hissettirmeye başlar


Haftalarca seyahat eden
iş insanları, aynı insanları çok uzun süre göremeyebilecekleri ve sık sık şehirden şehire taşınabilecekleri için, oteller ve restoranlar sonunda tek bir yerde bulanıklaşmaya başlar ve tanıdık ve “ev” arzusu kendini hissettirmeye başlar. bilinen. Dolayısıyla, bu aynılık duygusunu sağlamanın bir yolu rutindir. Yolda bile, her akşam sabırsızlıkla bekleyeceğiniz bir rutin oluşturabilirsiniz. Bu, ister aynı televizyon programlarını izlemek, ister her gün veya hafta aynı saatte ev aramalarınızı planlamak, ister otel odası ritüelleri oluşturmak olsun, herhangi bir zamanda nerede yaşarsanız yaşayın, bir “aynılığı” koruyarak gezgine o normallik duygusunu verir. Kesintisiz seyahat eden bir hayatta eksik olan şey.

İşin garibi, yollarda başarılı bir şekilde yaşamanın rol modelleri, on yıllardır olmasa da yıllardır böyle bir hayat yaşayan bazı rock’n roll gruplarıdır. Turneye yaklaşımlarını incelerseniz, o hayatı çok uzun yaşayanlar, madde bağımlılığından uzak durmayı ve sağlıklı bir yaşam sürmeyi çabuk öğrenirler. Tipik bir iş adamı kalkıp binlerce kişi için sahnede performans sergilemek zorunda olmasa da, iyi uyumak ve sürekli seyahat değişikliği sırasında sindirim sisteminizin ve düzeninizin sabit kaldığını görmek önemlidir.

Bu, kesinlikle bozmayacağınız bir egzersiz rejimi oluşturmak anlamına gelebilir


Bu, kesinlikle bozmayacağınız
bir egzersiz rejimi oluşturmak anlamına gelebilir. Sauna ve ardından yapılan bir sabah koşusu ve hafif ama sağlıklı bir kahvaltı, gününüzü iyi bir şekilde geçirmekle kalmaz, aynı zamanda rutininizi ve yoldaki yaşam tarzınızdan otel veya çevredeki koşullardan değil, sorumlu olduğunuzdan emin olmanızı sağlar. Sen.

Çok seyahat eden profesyonel müzisyenlerden görebileceğimiz bir başka ders de, profesyonelliğe olan yoğun bağlılıktır. Müzisyen için, hayranları için harika şovlar sergilemek için tek bir şey için yola çıkıyorlar. Bu odaklanma onları uzun süre merkezde tutabilir. Uzun bir iş yolculuğuna çıkarken bu odağı, yaptığımız işe çevirebiliriz. Başarmak için yolda olduğumuz şeye odaklanmak ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak, yol boyunca her durakta başarıya ulaştığımızda bize onay verecektir.

Yolda hayatta kalmayı öğrenen müzisyenler, zorlu bir tur programını atlatmak için birbirlerine bakmayı ve bir aile duygusu ve karşılıklı destek kullanmayı öğrenirler


Yolda hayatta kalmayı
öğrenen müzisyenler, zorlu bir tur programını atlatmak için birbirlerine bakmayı ve bir aile duygusu ve karşılıklı destek kullanmayı öğrenirler. İşletmenizden başka kişilerle birlikte seyahat ediyorsanız, aynı karşılıklı destek, her birinizin bu deneyimden sağ çıkmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir. Bu kadar uzun süre seyahat etmenin zorlukları hakkında açıkça konuşun. Mesleki arkadaşlıklarınız için bir hesap verebilirlik yapısı oluşturun, böylece her biriniz diğerini kollarsınız. Herkesi o sabah koşusuna çıkarabilirseniz, kısa sürede ekip olarak çalışma beceriniz, toplantılar sırasındaki işlevinizin ötesine geçer, ancak agresif bir iş seyahati programının zorluklarını aşmada birbirini destekleyen bir ekip haline gelirsiniz.

Hayatın en büyük maceralarından biri olarak yolun aşınması ve yıpranmasından kurtulma zorluğuna bakarak, iş yolculuğunuzun her gününü kazanmak için bir enerji ve kararlılık kazanabilirsiniz. Ve bu kararlılık, iş seyahatinde olan arkadaşlarınız için de bulaşıcı olacak ve bu da seyahatiniz sırasında iş girişimlerinizde daha büyük başarıya dönüşecektir.

PPPPP 749


PPPPP 749