iPhone gibi bir ürüne sahip olduğunuzda, bu elektronik cihaza uzun yıllar dayanması için özen göstermeniz şarttır. Bununla birlikte, Apple iPhone’unuza bakmanın en kolay yollarından biri, onu ömrü boyunca güvende tutmak için dışarı çıkıp çeşitli ürünler satın almamaktır; bu önemli olsa da, yeni cep telefonunuza biraz TLC göstermenin en iyi yolu. basitçe temizlemekten geçer. Ancak bu birçok kişi için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bunun nedeni, iPhone’un benzersiz bir cihaz olması ve ekranının dokunmaya karşı çok hassas olması nedeniyle, birçok kişinin iPhone’larına zarar vermeden nasıl düzgün bir şekilde temizleyebileceklerini bilmemesidir.

Elbette, iPhone’unuzu temizlerken herhangi bir tür temizleyiciyle yıkamak istemezsiniz, çünkü bu temizleyiciler aslında iPhone’un arızalanmasına ve dolayısıyla size kusurlu bir ürün vermesine neden olabilir. iPhone’unuzu temizlerken ekstra özen göstermeli ve aceleniz varsa temizlememelisiniz. Bunun nedeni, tembelseniz veya aceleniz varsa, iPhone’un iç işleyişine ve her zaman önemli olan ekrana zarar verebilirsiniz. iPhone’unuzu temizlerken, sahip olmanız gereken birkaç öğe vardır. Bu öğeler, harika cep telefonunuzun hassas dokunmatik ekranına veya iç işleyişine zarar vermeden telefonunuzu etkili bir şekilde temizlemenizi sağlar.

iPhone'unuzu Nasıl Temizlersiniz?

iPhone’unuzu temizlemeden önce, sizi rahatlatmak ve süreci keyifli hale getirmek için su, mikrofiber bez ve en sevdiğiniz CD’ye sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir


iPhone’unuzu temizlemeden önce,
sizi rahatlatmak ve süreci keyifli hale getirmek için su, mikrofiber bez ve en sevdiğiniz CD’ye sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. iPhone’unuzu temizlemek için ASLA herhangi bir kimyasal madde kullanmadığınızdan emin olun, çünkü bunlar aslında ekranın sizinle etkileşime girme şeklini engelleyebilir. Tüm malzemeleri topladıktan sonra oturun ve suyu küçük bir bardağa koyun. Birçok farklı iPhone satıcısından temin edilebilen mikrofiber bezle, bezin köşesini suya batırın ve suya doymasını sağlayın.

Yine de çok fazla su kullanmadığınızdan emin olun, yeterli suyunuz olup olmadığını test etmenin iyi bir yolu, bir cam parçası almak veya aynaya gidip ıslak bezle bir köşeyi silmektir. Aynayı sildiğiniz yerden akan su damlaları varsa, bezin üzerinde çok fazla su var demektir ve biraz kurutmanız gerekir.

Arkanızda su damlaları kalmadan iPhone ekranınızı silebilmek istiyorsunuz


Arkanızda su damlaları
kalmadan iPhone ekranınızı silebilmek istiyorsunuz. Ardından, hafifçe ıslatılmış bezi alın ve iPhone’unuzun ekranını yukarı ve aşağı hareketlerle silmeye başlayın. Daireler halinde silmeyin çünkü bu, iPhone’unuzu açtığınızda göze hoş görünmeyen lekelerin arkasında kalabilir. iPhone’unuzun tüm yüzeyini temizlemek genellikle bir veya iki silme işlemi gerektirir. iPhone’unuzu ne sıklıkta temizlediğiniz, onu ne kadar kullandığınıza bağlıdır. Telefonunuzun ekranı tüm ürünün arayüzü olduğu için sürekli kullandığınız için parmaklarınızdan akan yağlar birikmeye başlayacak ve ekranda donuk bir görüntü oluşturacaktır. Ortalama kullanıcılar iPhone’larını haftada bir, belki de iki haftada bir temizler.