İş seyahati nispeten kısa geziler için bile yorucudur. Havalimanlarından geçmek, gecikmelerle başa çıkmak, bagajınızı teslim etmek, gideceğiniz şehirde ulaşım bulmak ve toplantıya yetişmek, normalde evde iş yapmaktan çok daha büyük bir stres. Ancak jet lag’in getirdiği sorunları eklediğinizde, vücudunuzun uzun mesafeli seyahate tepki vermesi nedeniyle neredeyse hastalanıyormuşsunuz gibi hissedilen fiziksel sıkıntı ile karşı karşıya kalırsınız.

Bu nedenle, denizaşırı veya farklı zaman dilimleri arasında seyahat ederken jet gecikmesini önlemek için bazı tekniklerin kullanıma hazır olması iyi bir fikirdir. Evet, yurtiçinde doğudan batı kıyısına seyahat ederken jet gecikmesi yaşayabilirsiniz. Jet gecikmesi, saat dilimlerindeki değişiklikten ve vücudunuzun o saat dilimindeki yeni zaman döngüleriyle başa çıkmak için yapması gereken ayarlamadan kaynaklanır.

Jet Lag Kabusu

Biz farkında değiliz ama vücudumuz, evimizin saat diliminde en iyi şekilde çalışacak şekilde hassas bir şekilde ayarlanmıştır


Biz farkında değiliz
ama vücudumuz, evimizin saat diliminde en iyi şekilde çalışacak şekilde hassas bir şekilde ayarlanmıştır. Biyolojik saatlerimiz günün saatine, gündüz ve gece döngüsüne, çevresel faktörlere ve yerel çevrenin manyetizmasına tepki verecek şekilde ayarlanmıştır. Dahili saate göre ne zaman uyumamız veya aktif olmamız gerektiğini söyleyen dahili bir monitörümüz var.

Yeni bir saat dilimine gittiğimizde, zihnimiz günün yeni saatlerinin bildiklerimizle uyumsuz olmasını tuhaf bulurken, vücudumuz yeni ortama uyum sağlamak için oldukça dramatik bir uyum sürecinden geçer. Bu nedenle yeni bir saat diliminde saat 23:00 olduğunda uyuyamayabilirsiniz. neredesin çünkü vücuduna göre öğleden sonra veya ertesi sabah olabilir.

Jet lag’in belirtileri yorgunluk, iştahsızlık, çabuk sinirlenme ve hatta bir döngüye atılmış bir iç sistemden gelen hafif bir mide bulantısıdır


Jet lag’in belirtileri
yorgunluk, iştahsızlık, çabuk sinirlenme ve hatta bir döngüye atılmış bir iç sistemden gelen hafif bir mide bulantısıdır. Bu nedenle, jet lag için en iyi tedavi, çok fazla endişe duymadan yer değişikliğini kolaylaştırabilmeniz için iyi bir hazırlıktır. Jet gecikmesinin etkilerini daha gerçekleşmeden azaltarak, iş toplantılarınızın iyi gitme olasılığını çok daha olası hale getirirsiniz.

* Önceden ayarlamaya başlayın. Kendinizi gideceğiniz yerin zaman çerçevesine birkaç gün önceden koyabilirseniz, jet gecikmesi o kadar şiddetli olmayacaktır. Uyku saatlerinizi ve yemeklerinizi daha yolculuk başlamadan önce ayarlamaya başlayın, böylece daha yolculuğa çıkmadan “o saat diliminde” yaşıyorsunuz demektir.

* Temiz bir diyet tutun


* Temiz bir
diyet tutun. Jet gecikmesi uzmanları, seyahatinizden birkaç gün önce diyetinizi önemli ölçüde basitleştirmenizi tavsiye ediyor. Diyetinizdeki ağır gıdaların, karbonhidratların, şekerlerin ve yağların miktarını azaltmaya başlayın ve tükettiğiniz meyve, sebze ve meyve sularının seviyesini artırın. Bu, sisteminizi daha çevik ve değişime uyum sağlayabilecek hale getirecektir.

* Diğer tarafta kendinize zaman tanıyın. Toplantılarınızdan bir gün önce gelmek için düzenlemeler yapmaya çalışın, böylece otel odanızda dinlenecek ve ulaşılacak iş hedeflerine hazırlanacaksınız.

* Fiziksel stres kaynaklarını ortadan kaldırın


* Fiziksel stres
kaynaklarını ortadan kaldırın. Stresli zamanlarda, vücudunuzun jet lag semptomlarıyla başa çıkmak için daha fazla rezervi olması için içki içmek veya aşırı fiziksel egzersiz gibi fiziksel stresleri azaltmaya çalışın.

Jet lag hakkında ileriyi düşünerek, bu yolculukta iş hedeflerinizin başarısına yönelik bir tehdidi ortadan kaldırmak için almanız gereken önlemleri alıyorsunuz. Bu nedenle, jet gecikmesini iş seyahati denkleminizden çıkarmak için çalışmanız sizin açınızdan iyi bir iştir ve hem sizin hem de şirketiniz için yolda daha fazla başarı ile sonuçlanacaktır.

PPPPP 647


PPPPP 647