Günümüzde işletmeler için kredi limitleri dağıtma pazarı büyümüştür. Ne de olsa çoğu girişimci, yeterli bir kredi limitine sahip olmanın bir işletmeye pek çok avantaj sağlayabileceğini bilir. Şirket büyüdükçe, bir kredi limiti daha kullanışlı hale gelir.

Bir iş kurmaya çalışan herkes için, özellikle işletmeler için mevcut kredi limitlerinin farklı çeşitleri olduğundan, hangi finansman seçeneğinin en iyi olduğunu seçmek biraz göz korkutucu olabilir. İşletme kredisi için mevcut en sık karşılaştırılan biçimlerden ikisi, küçük işletme kredi kartları ve teminatsız işletme kredisidir. İkisi arasındaki farkı ve işinizin doğası için hangisinin en iyi olduğunu bilmek, kararınızda size büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Küçük İşletme Kredi Kartlarını ve Teminatsız Ticari Kredi Alanını Karşılaştırma

Küçük İşletme Kredi Kartları


Küçük İşletme Kredi
Kartları

Küçük işletme kredi kartı, temel olarak, özellikle yeni başlayan şirketler için sunulan bir kredi limitidir. Bu tür bir kaynak, şirketlere, özellikle yeni olanlara büyük ölçüde yardımcı olabilecek indirimler ve diğer kuruş kıstırma avantajları dahil olmak üzere, işletmeler için birçok esnek seçenek sunar.

Bunları elde etmek de oldukça kolaydır ve bugün piyasadaki birçok tedarikçi bu işletme kredileriyle yapılan ödemeleri kolayca kabul etmektedir


Bunları elde etmek
de oldukça kolaydır ve bugün piyasadaki birçok tedarikçi bu işletme kredileriyle yapılan ödemeleri kolayca kabul etmektedir. Dolayısıyla, yeni bir iş kurmaya çalışıyorsanız ve hala çok fazla kaynağınız veya uzun bir kredi geçmişiniz yoksa, bu tür bir kredi limiti şirketinizin kullanımı için ideal olacaktır.

Aksine, bu tür bir finansal kaynak ne kadar ideal olursa olsun, bazı aksaklıkları da vardır. Kredi kullanımınız konusunda yeterince dikkatli olmazsanız, kişisel kredi puanınızın yanı sıra işinize de zarar verebilirsiniz. Küçük işletme kredileri sunan çoğu kredi kartı şirketiyle ilgili olan şey, işletme sahibinin tasdik etmesi için bir kişisel sorumluluk sözleşmesi gerektirecek olmalarıdır.

Böylece şirketinizin kredi raporu, özel kullanımınız için herhangi bir harcama yapılmamış olsa bile kişisel puanınızda görünebilir


Böylece şirketinizin kredi
raporu, özel kullanımınız için herhangi bir harcama yapılmamış olsa bile kişisel puanınızda görünebilir. Öte yandan, bu sözleşmeye zorunlu olarak uymayan kredi verenler de var, bu nedenle kişisel kredi puanınızı riske atmaktan korkuyorsanız, kişisel sorumluluk gerektirmeyen kredi kartları aramanız şiddetle tavsiye edilir.

Teminatsız Kredi Hattı

Şirketiniz büyüdükçe, daha büyük bir kredi limitine sahip olmak kesinlikle daha pratik olacaktır


Şirketiniz büyüdükçe, daha
büyük bir kredi limitine sahip olmak kesinlikle daha pratik olacaktır. Büyük harcamaları olan veya daha büyük miktarlarda mal satın alması gereken şirketler için teminatsız bir kredi limitine sahip olmak işletmenize çok daha fazla esneklik sunabilir. Bu özel finansman kaynağı, küçük işletme kredi kartlarıyla aynı hizmetleri, ancak çok daha düşük faiz oranları ve daha yüksek bir kredi limiti ile verebilir. Ve güvenli kredi kartlarının aksine, borçlarınızı güvence altına almak için herhangi bir teminat gerekmez.

Ancak, şirketinizin teminatsız bir kredi limiti verilebilmesi için mükemmel bir ticari kredi geçmişine sahip olması gerekir. Ve hala başlıyorsanız, çoğu borç veren muhtemelen kişisel kredi puanınızı tanımayacaktır. Şirketiniz bu kredi limitini almakla ilgileniyorsa, önce işletme kredinizi oluşturmalısınız. Bu tür bir kredi kaynağı, genellikle kendi kendini kurmuş şirketler için en iyisidir ve yeni başlayanlar için en iyi seçenek olmayabilir.

Şirketiniz için bir kredi limiti seçmek sadece ilk adımdır


Şirketiniz için bir
kredi limiti seçmek sadece ilk adımdır. Şu anda şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun finansal kaynağı seçin ve işletmenizin borç verenlerden ihtiyaç duyabileceği tüm finansal yardımlardan ve avantajlardan yararlanmak için çok iyi bir kredi puanı oluşturduğunuzdan emin olun.

Kredi kullanımına dikkat ettiğiniz ve aidatlarınızı zamanında ödediğiniz sürece bu kredi kartlarının size sunduğu avantajlardan faydalanmanız en doğrusu olacaktır. Ticari kredi limitleri, işletmenizin başarısında ve büyümesinde kesinlikle önemli bir rol oynayacaktır.