Bir işletmenin farklı kredi verenlerin lehine olması ve gelecekteki sermaye ihtiyacı için gerekli finansmanı sağlaması için kredi notunun uygun olması çok önemlidir. Ancak iyi bir kredi notu bir anda gelmiyor ve her işletme sahibinin izlemesi gereken belli adımlar var. Bu adımlar, bir işletmenin kredi notunu iyileştirmenin yanı sıra borç verenler ve yatırımcılar için olumlu bir itibarın korunmasına yardımcı olacaktır.

1. İşletmenizin tüzel kişiliğe sahip olduğundan emin olun

İşletme Kredi Puanınızı Nasıl Oluşturursunuz?

Kendi başına bir varlığı yoksa, işletmeniz işletme kredisi oluşturamaz


Kendi başına bir
varlığı yoksa, işletmeniz işletme kredisi oluşturamaz. Ve bu nedenle, anonim şirket olmanız veya bir LLC (Limited Şirket) kurmanız gerekir. Hiçbir borç veren, şahıs sahibine işletme kredisi vermeye istekli olmayacaktır çünkü bu, kılık değiştirmiş kişisel bir kredi olarak sonuçlanabilir.

2. İyi Bir Adres, Telefon Hattı, E-posta ve İnternet Hizmeti Bulun

Şirketiniz için iyi bir fiziksel konuma sahip olmak, borç verenlerin, ofis adresiniz kendi ev adresiniz olmadığında şirketinizin meşru olduğuna inanmaları için güvenilirlik sağlar


Şirketiniz için iyi
bir fiziksel konuma sahip olmak, borç verenlerin, ofis adresiniz kendi ev adresiniz olmadığında şirketinizin meşru olduğuna inanmaları için güvenilirlik sağlar. Bir telefon hattına, bir e-posta adresine ve hatta bir web sitesine sahip olmak gibi insanların sizinle iletişim kurabileceği doğru araçlara sahip olmak, özellikle daha hızlı iletişim için çok önemlidir.

3. İşletme Listelerinizi Kontrol Edin

Şirketinizin gerekli tüm ajanslara kaydolmasını sağlayın ve tüm listelerinizin aynı yasal ad altında ve aynı telefon numarası ve adresle olduğundan emin olun


Şirketinizin gerekli tüm
ajanslara kaydolmasını sağlayın ve tüm listelerinizin aynı yasal ad altında ve aynı telefon numarası ve adresle olduğundan emin olun. Tüm kişisel alacaklılarınız için tek bir kimlik altında listelenmeniz çok önemlidir.

4. Gerekli Tüm İşletme Ruhsatlarını, İzinleri vb. Alın.

Şirketiniz için bir işletme lisansı ve varsa, işletmenizin bulunduğu eyalet, şehir veya ilçede vergi satışı için bir lisans alın


Şirketiniz için bir
işletme lisansı ve varsa, işletmenizin bulunduğu eyalet, şehir veya ilçede vergi satışı için bir lisans alın. İşletmenizi yürütmek için gerekli tüm düzenleyici yönergeleri izleyin.

5. Mali Tabloları ve Vergi Beyannamelerini Düzenleyin

Bir EBM’nin yardımının şiddetle tavsiye edildiği en az iki yıllık mali tabloları sunmaya hazır olun


Bir EBM’nin yardımının
şiddetle tavsiye edildiği en az iki yıllık mali tabloları sunmaya hazır olun. Ayrıca şu anda işletmenizin zaten kendi vergi kimlik numarasına sahip olması da çok önemlidir. Hem federal hem de eyalet işletme vergi kimlik numaraları, aynı tam yasal işletme adı altında kaydedilmelidir.

6. Güvenli Banka Referansları

İşletmenizin puanını oluşturması için en az bir banka referansı gereklidir


İşletmenizin puanını oluşturması
için en az bir banka referansı gereklidir. Banka hesabınızın en az iki yıldır aktif olması ve borç verme için uygun bir konumda olması için son üç ayda en az 10.000 $ tutarında iyi bir istikrarlı bakiye olması tavsiye edilir. İşletmenizdeki nakit akışını nasıl yönettiğiniz, bankacılığınıza yansıyacaktır.

7. En Az Beş Ticari Referans Alın

İşletmenizin, size bir kredi hesabı vermiş olan beş ticari referansa ihtiyacı olacaktır


İşletmenizin, size bir
kredi hesabı vermiş olan beş ticari referansa ihtiyacı olacaktır. Bu, tedarikçilerinizi veya şirketinizin tercihen düzenli olarak mal satın aldığı herhangi bir firmayı içerebilir. Finansal geçmişinizi araştıran ajanslara olumlu bir kredi geçmişi verecek referansları seçtiğinizden emin olun.

8. Kredi Raporlama Kuruluşları İçin Dosya

Sizinle kişisel bağlantıları olmayan ve ticari kredi raporlama ajanslarına şirketiniz hakkında geri bildirimde bulunacak üç ticari kredi kartı alın


Sizinle kişisel bağlantıları
olmayan ve ticari kredi raporlama ajanslarına şirketiniz hakkında geri bildirimde bulunacak üç ticari kredi kartı alın.

Tüm bunları yaptıktan sonra, işinizi temiz ve adil bir oyun içinde oynamayı ve tabii ki tüm faturalarınızı zamanında ödemeyi unutmayın, kesinlikle mükemmel bir işletme kredisi puanı elde edebileceksiniz.