Daha fazla cep telefonu kullanıcısını rahatsız eden bir şey varsa, o da siz telefondayken pilin bitmesidir. Bu neredeyse herkesin başına geldi ve en azından bir kez sizi tamamen şaşırttı. iPhone kadar güçlü bir cep telefonu kullanıyorsanız, pil gücünün neden bitmeye başladığını anlamak kolaydır. En sevdiğiniz şarkıyı dinlerken, e-postanızı kontrol ederken ve birkaç arkadaşınızla aynı anda mesajlaşırken, cep telefonlarının gücüne çok fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. Böylece cep telefonunuzun pil ömrünü düşündüğünüzden daha hızlı tüketmeye başlayacaksınız.

Apple web sitesinde pil ömrüyle ilgili beklentileri net bir şekilde açıklasalar da, yalnızca aynı anda bir uygulama çalıştırıyorsanız bilgileri içerirler. Bununla birlikte, iPhone kullanıcılarının bir özelliği varsa, o da çoklu görev yapabilme yetenekleridir. Yine de çoklu görev, daha kısa pil ömrü anlamına gelir.

iPhone'unuzun pil ömrünü nasıl uzatabilirsiniz?

Ancak, iPhone’unuzun pil ömrünü daha da uzatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var


Ancak, iPhone’unuzun pil
ömrünü daha da uzatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Tabii ki, iPhone pilini çok hızlı tüketmekle tanınmıyor, uzun pil performansı için her zaman yer vardır. Bu ipuçlarını takip ederseniz, hayal edebileceğinizden daha uzun süre dayanan bir iPhone’a sahip olacaksınız. Belki de iPhone’u olan herkesin izleyebileceği en iyi ipucu, kullanmıyorsanız Bluetooth’unuzu kapatmanızdır. Çok az insan, Bluetooth’unuzu açık tuttuğunuzda, kullanmadığınızda pilinizi tükettiğinizi anlar.

Bunun nedeni, iPhone’unuzun Bluetooth bölümü tarafından kontrol edilen belirli bir miktarda güç olması ve telefonun sürekli olarak diğer Bluetooth cihazlarını araması nedeniyle gücün boşalmasıdır. Bir Bluetooth cihazıyla eşleştirmek istemiyorsanız, Bluetooth’unuzun kapalı olduğundan emin olun.

iPhone’unuzdaki pil ömrünü uzatmanın bir başka ipucu da, iPhone’unuzu işiniz bittiğinde her zaman kilitlemektir


iPhone’unuzdaki pil ömrünü
uzatmanın bir başka ipucu da, iPhone’unuzu işiniz bittiğinde her zaman kilitlemektir. En iyi arkadaşınızla telefonda konuşmanız, e-postanızı kontrol etmeniz veya kısa mesaj göndermeniz bittiğinde, kilit düğmesini etkinleştirdiğinizden emin olun. Birçok kişi kullandıktan sonra ekranın kendi kendine kapanmasını bekler, bu harika bir fikir gibi görünse de, böyle yaparak pil ömrünü boşa harcıyorsunuz. Ayrıca, otomatik kilidinizi ayarladığınızdan emin olun çünkü bu, unutmanız durumunda telefonunuzun kendi kendini kilitlemesini sağlamanın harika bir yoludur. Kullanımdan sonra otomatik kilitlemeyi beş dakikaya ayarlayan birçok iPhone sahibi var.

Ancak bu beş dakikalık güç kullanımını günde on defa ile çarparsanız, piliniz sizi düşündüğünüz kadar uzun süre dayanmaz. Bu nedenle, telefonunuzu kullandıktan sonra bir dakika (1) için otomatik kilidinizi ayarlamanız her zaman önerilir. Bu, kullanılmadığında iPhone ekranının yanık kalmamasını sağlayacaktır. Pil ömründen tasarruf etmenin sorunsuz bir yolunu istiyorsanız, bunu yapmanın yolu budur.